Pogledaj jedan post
Old 29.03.2012., 19:37   #22
Prijetnja banom zbog nedovoljno smiješnog vica... ?

Ovo stvarno više nema smisla...

Na ovom forumu potpuno je normalno vjernike direktno nazivati uvredljivim nazivima , poput "vjerski fanatik" , "frik" , itd...

To sam i prestao prijavljivat , jer očito nema smisla , budući da se ne sankcionira , a po forumskim pravilima "za analiziranje ličnosti ide direktni ban" , premda to nije analiziranje nego čisto vrijeđanje. Doduše , ovo se pravilo i primjenjuje kada su u pitanju vjernici. Također je normalno napisati "poševio Djevicu Mariju" , premda je ovakva rečenica direktno vrijeđanje svetinje svih katolika na najgori mogući način. Također je ovdje dopušteno i normalno govoriti o "elastičnom himenu Djevice Marije" , premda je i to vrijeđanje svetinje svih katolika na najprljaviji mogući način...

Ali to me sve skupa toliko i ne smeta , jer ako se moderatura dogovorila imati takav kriterij , pa dobro...


Međutim , danas dođem na forum i vidim da su mi svi vicevi izbrisani , a od moderature je ostavljena poruka , očito za mene , gdje mi se evidentno prijeti banom zbog pričanja viceva na račun ateista...

Iz ponuđene definicije vica mogli bismo zaključiti kako se prigovara nedovoljno oštrom zaokretu na kraju vica , kao i prevelikoj dužina vica (premda su neki od pobrisanih uobičajeno kratki , a kratak tekst je ionako relativan pojam. Na kraju krajeva ima i dužih viceva od onog što sam ja pisao)...

Meni se , dakle , zapravo prijeti banom zbog nedovoljno humornog vica... ili možda previše crnohumornog ? Čak se stavlja definicija vica , premda to u stvarnosti ne postoji. Moguće je svašta naći na internetu. Na wikipediji za vic piše ovo...
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...4MLH4UOZy6_hxg

"Vic je kratka priča kojoj je cilj da nasmije onoga kome je namijenjena."

Volio bih da moderator podijeli s nama da li se neki ateist našo uvrijeđen mojim vicevima , pa ih je onda prijavljivao (...... netko je prijavljivao viceve)... ne treba navesti ime nesretnika , nego samo da li je to bio slučaj...


Na toj zadnjoj stranici teme o vicevima , moderator je ostavio neizbrisanima viceve , koji su u očima moderature očito po mjeri...

Pa da vidimo kakav je to vic po mjeri...

Evo vic sa zadnje stranice teme...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=501

Znači , to je ok , šaliti se na račun ideje da se Djevica Marija prokurvala - premda je Djevica Marija naša katolička svetinja , i svi mi katolici osobno je smatramo našom vlastitom majkom... ?

Znači , ok je pričat viceve o tome da se naša mama prokurvala... ?

Vic ispod toga je ovaj...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=502

I to je isto Ok ?

U vicu pripadnike neke vjerske skupine jednostavno uvrijedit da su blesavi , i idemo dalje... ? (da se razumijemo , potonje je meni osobno ok , ali čisto pitam zbog nepostojećeg principa)...


Zaključak je da je dopustivo vrijeđati vjernike i njihove svetinje , ali kada je u pitanje ateizam , onda se prebire čak i po vicu , ako je možda precrn ili predugačak , ili nedovoljno oštar u svom finalnom zaokretu...


Zahtjevam dvije stvari...

1. Vratite mi moje viceve , jer sam za njih emocionalno vezan , budući da sam ih osobno smislio. Ako ih baš ne želite držati na temi , u redu , ali vratite mi tekst viceva , da ga pošaljem ljudima koji su ga tražili...

2. Dopustite mi i daljnije plasiranje takvih viceva , koje ću zasigurno smisliti , jer svojim vicevima nikoga ne vrijeđam (za razliku od nekih). Osim toga , ja imam vojsku svojih obožavatelja , koji me dana ožalošćeno zovu da je netko pobrisao viceve koji razveseljavaju širi katolički internetski krug...

Kako bi reko banirani Toza: "Evo , pozivi podrške stižu i preko mobitela"...

Zadnje uređivanje Keva : 29.03.2012. at 20:02.
Keva is offline