Pogledaj jedan post
Old 03.11.2004., 21:15   #15
Quote:
Potala kaže:
Ne znam, kod mene u kvartu ima par zelenih kontejnera za staklo i nema odvojenih rupa za tamno i svijetlo.

Uostalom, zar zeleno staklo nije mješavina?
Je, ali bijelo staklo je 'cisto' staklo, pa ga se ne smije mijesati sa zelenim i tamnim staklom. Proizvodnja i recikliranja takvog stakla je drugacija. Tamno i zeleno staklo imaju primjese, pa svako zagadivanje bijelog stakla 'unistava' njegovu reciklazu (treba ga razdvajati).

Ovaj zeleni kontejner se nalazio u prisavlju (sada je ogroman krs u koji bacaju sve sto stignu), i na rupama pise 'bijelo staklo' i 'zeleno staklo'. Sada ne znam da li su odjeljci u kontejeru odvojeni ili ne, nisam gledao. A sa strane stoji zicani kontejner za plasitcne boce i metalni za limenke. Na zalost, ti kontejneri sada samo sluze za bacanje petardi i sutiranje

Quote:
Pa, čuj, IMO to i nije baš najbolji način da se ljudi informiraju.
Treba ljude naučiti da npr skidaju čepove (na nekim kontejnerima piše da se to mora, na drugima ne), da razvrstavaju staklo (kako ih to misle naučiti ako ima tako malo takvih kontejnera).
Govori se - reciklirajte, a ne kaže se baš kako.
Ti to zoveš pripremanje terena, ja to zovem - rade majmuna iz mene.
Pa ne znam sto bi ti rekao. Bolje ista nego nista. Rade da barem nekoga vraga rade, 'pripremaju' teren nego da potpuno sute o tome. A da bi sve to moglo bolje - naravno da bi. No, na zalost u hr nema niti jedna udruga koja bi pokrenula inicijativu za obrazovanje o recikliranju. Obrazujemo se o fizlozofiji, yogi, transcedentalnoj medicini, svemu i svacemu, za to imamo gomilu organizacija, udruga i grupa, a za obrazovanje o recikliranju nemamo apsolutno nista - niti ga nema u skoli (pa da djeca prakticno recikliraju) niti u javnosti konkretno.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom