Pogledaj jedan post
Old 05.01.2010., 16:40   #15
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Super da si objavio teze!
Možemo o svakoj tezi reći što mislimo.

Recimo s ovom se u startu ne slažem!

Naše snage, HV i HVO nisu bile malobrojne! Pa čak ni nedostatno opremljene.
Da su bile dezorganizirane u vojnom smislu - da, ja bih tako rekao.
HV je bila u jednom trenutku došla do Kotorskog... dakle bilo je u nekim trenucima i snaga i mat.sredstava.
Je li netko pitao gen.Kruljca zašto je cijela bojna otišla na godišnji odmor u kolovozu? Po čijoj naredbi se cijela bojna povukla u listopadu sa svoje pozicije a da nisu osigurali uvlačenje svježih snaga?

Zašto su Riječani došli nepripremljeni i uvedeni u borbu bez pripreme tako da su imali velike gubitke?

Po meni stoji da je nekompetentno vođena operacije.
Pretpostavljam da ti je ove podatke dao tvoj prijatelj Sorić ,pa bilo bi pošteno onda da ti isti kaže i to da je 3. bojna dobila 7 dana odmora ,a opet gdje je ista vraćena na liniju samo nakon 4 dana , a na odmor je poslana samo zbog toga što je ostala u poluokruženju jedno 7 dana na Plehanu , dok su Modran i Derventa već bile zauzete od strane VRS što je negdje u dubini neprijatelja oko 10 km.
Iste su ostalu u okruženju samo zbog toga što se taj Kruljac sa svojom bojnom nije htio povući sa Plehana ...svjedok tih događanja...
U ratu ne postoji "godišnji odmor" i ta terminologija je više podvaljivačka,bojna je povučena sa linije jer je bila iscrpljena teškim borbama i mnogima koji su ranjeni i pobijeni...za jednu noć njihova dva izviđača su nam došla do zemunice i ubili stražara koji je bio vani da bi u zemunicu pobacali bombe gdje gine odjedanput devet branitelja....
Nakon 4 dana tog godišnjeg odmora bojna dobiva uzbunu i ponovno smo pred Derventom u Koraćama odakle svakodnevo odlazimo na Begluke ,Bijelo Brdo i Kostreš...gubici u ljudstvu su svakodnevni kao i ranjavanja ali ide se dalje....

Kad su padala sela Johovac,Kotorsko i Omarska( velika sela pokraj Doboja i Dervente) pokraj mene i moje bojne je prolazilo oko dvije tisuće bošnjaka sa kojih smo skidali oružje koje su nosili jer se isti više nisu htjeli boriti ...isti se povukli i od onda je krenuo egzodus Bosanske Posavine to je početak kraja..

Moja prića i prića moje bojne kaže ovako ...Zap.Slavonija,Istočna Slavonija,Napadi na vojarne u RH, Bosanka Posavina,Zadarsko zaleđe,Bljesak itd dok prića ljudi iz posavine je išla ovako ( ne svih ali jako velike večine)
ako padne moje selo ja uzimam putovnicu i odoh Zagreb-Austija.

Nadrobio sam svega ali može se dosta zaključiti.
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom