Pogledaj jedan post
Old 15.02.2011., 18:17   #17
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
PCOS se ne mora uopće odražavati u simptomima tipa pojačana dlakavost na 'muškim' mjestima, akne, produljeni ciklusi, prekomjerna težina, opadanje kose, nadutost i sl. No, bitno je razlikovati pojačano dlakavost - ravnomjernu - dakle svugdje je umjereno pojačana dlakavost od pojačane dlakavosti muškoga tipa - hirzutizam. To nije isto, a s druge strane hirzutizam ne mora biti nužno prisutan kod PCOS-a. Osim toga jajnici ne moraju na UZV-u imati nužno PCO izgled. Tek kompletan odgovor uz ultrazvučnu sliku daje hormonski status, a nerijetko odmah uputi i da se ispita rad nadbubrežne žlijezde i test inzulinske senzitivnosti jer dokazano kako je PCOS u dobrom dijelu slučajeva povezan sa inzulinskom rezistencijom.
Eto, to sam jednom pitala na forumu, pa su mi rekli da se to vidi.

Ali ovo s razlikovanjem vrste dlakavosti mi nije jasno. Kod mene je recimo dlakaviji, (sitne svijetlije dlačice), cijeli trbuh, leđa, ruke su dlakavije nego kod većine žena. nešto malo, ali opet svijetlije iznad usana, iako to imaju mnoge žene, koje nemaju neki problem. Ali sve to u biti nije baš izraženo, nemam ja neki veliki problem s tim u životu. Pa je li opisano muški tip ili umjerena dlakavost?
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom