Pogledaj jedan post
Old 11.09.2014., 07:59   #67
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Kad se vec spominje "bubetanje napamet", dajte precizirajte na sto tocno mislite.

Padezna pitanja?
Neke vazne godine iz povijesti?
Redoslijed epoha u umjetnosti?
Ucenje oznaka za kemijske elemente?
Ucenje nepoznatih rijeci ili nastavaka za konjugaciju u stranim jezicima?


Evo, to mi se čini besmisleno, da ove stvari uči dijete koje će sa 17 pa nadalje krečiti zidove cijeli život, ili raditi u tvornici na stroju i sl.

a imam sreću raditi s djecom (ne, nisam vodoinstalaterka ) na svim razinama, čak i kad završe školovanje- dolaze meni, individualno, grupno, svašta radim pratim ih godinama (ne stokam, to mi je posao
e, a paralelno radim s njihovim nastavnicima, stručnim suradnicima, ravnateljima. znači, i njih poznajem, s njima razgovaram...
i onda gledam i uspoređujem. meni je prestrašno to što vidim i čujem. i žalosno.

a najviše me smeta kad uđem u školu i onda si mislim: kad bih ja bila neki luđak, mogla bih... bombu postavit, nitko ne bi znao. razumijete li me? nigdje nikog. najjači su mi oni koji šparaju struju pa uđem u mrak. e, mrak. dobro, polumrak. ali više mrak nego svjetlo... i tak djeca bauljaju pod odmorom... isuse...

a onda opet imamo škole u koje uđem, a oni meni: molim osobnu. od tog mi isto pada klapna, iako- draže mi je i to nego kad uđem u školu a nigdje nikog na ulazu.
RIB is offline  
Odgovori s citatom