Pogledaj jedan post
Old 16.05.2011., 20:13   #3
Quote:
Pringles_f kaže: Pogledaj post
Zanima me kako se dodijeljuju bodovi u tenisu. ne mislim na gemove nego bodovi na atp listi. primjer, sad je bio masters 1000 u rimu gdje je nadal branio naslov i bodove. posto je izgubio kolko je bodova dobio i kolko izgubio (znam da se nesto i oduzima), dali nesto njegovih bodova ide i djokovicu? ako igrac uopce ne nastupi na turniru koji bi trebao braniti dali mu se oduzimaju bodovi i koliko?
ako mi netko to moze sve lijepo objasniti..bila bih zahvalna
ispricavam se unaprijed ako vec to sve negjde pise..
google is your friend
u kratkim crtama, svaki turnir vrijedi nešto bodova, neki manje, neki više. gledaju se bodovi sa turnira iz protekla 52 tjedna. Dakle ako si prošle godine osvojio 200 bodova na određenom turniru, a ove godine na turniru koji se igra isti tjedan 300, ideš za 100 gore. S tim da se za određeni renking vrijedi određen broj određenih turnira (npr da je Nadal otišao prošli tjedan u Zagreb na turnir i osvojio ga, on ne samo što bi izgubio bodove od prošlogodišnjeg Rima, nego nebi dobio baš ništa za taj turnir u Zg, dok da ga je recimo osvojio Mesaroš on bi dobio bodove i popravio svoj plasman na ATP listi). To je to u kratkim crtama s tim da imaš masu malih pravila još. I ne dobivaju se bodovi s obzirom na to koga pobjediš niti išta slično, isključivo bodovi propisani od strane ATPa za određeni stadij svakog turnira

EDIT: spor sam
Sahta is offline  
Odgovori s citatom