Pogledaj jedan post
Old 04.11.2005., 15:25   #16
Problemi sa srcem

Imam neki problem sa srcem, išao sam na ultrazvuk i napisat ću što mi piše u nalazu pa Vas molim da mi to malo objasnite normalnim rječnikom, što mi nevalja s srcem, da li se to može pogoršati, da li se može popraviti

9.4.2004

Ehokardiografija s obojenim dopplerom: vjerojatno bikuspidna aortna valvula s rudimentalnim III.kuspisom. Aortalna insuficijencija do II.stupnja (uski mlaz koji seže do korda tendineja) Nema pataloškog sistoličkog gradijenta kroz aortalni zalistak. Nema kriterija za prolaps mitralnog zalistka. Nema plučne hipertenzije. Kavitarne dimenzije LV neznatno povečane LVIDd 5,7, LVIDs 3,5. kontraktilnost stijenki LV koordinirana. Globalna istisna frakcija 76 %. FS 37 %. Debljina stijenki LV 1,1-1,2 cm. Ao 3,5, LA 2,9 cm. Perikard b.o. Intrakardijalne tvorbe nisu nađene.

12.9.2005.

Ehokardiografija s obojenim dopplerom: i dalje se prikazuje aortna insuficijencija blažeg do srednje teškog stupnja. Aortna valvula je bikuspidalna s rudimentalnim trečim kuspisom.Kavitarne dimenzije su neznatno veće nego kod posljednjeg pregleda. LVIDd 6,1, LVIDs 4,0 cm. Kontraktilnost stijenki je koordinirana. Globalna istisna frakcija 70%. FSD 33%. Debljina stijenki LV 1,2-1,3cm Ao 3,4 LA 3,3 cm.Perikard b.o. intrekardijalne tvorbe nisu nađene.

Ako treba nekom još podataka nevezanih uz nalaz sa ultrazvuka rado ću ih iznjeti.
Zecky is offline  
Odgovori s citatom