Pogledaj jedan post
Old 02.09.2011., 17:09   #63
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Ok. Opet-ako su izlasci sa prijateljima faktor koji je rizik za vezu, hoćeš li prestati izlaziti sa prijateljima?
Ako je rad na radnom mjestu gdje imaš ženske kolegice, igrom slučaja privlačne, to je rizik za vezu, hoćeš li dati otkaz?
Ako je kupanje na plaži faktor rizika jer su okolo zgodne žene u badićima, hoćeš li prestati ići na plažu?
Odgovorio sam ti u generalnom smislu s faktorom x.
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Gdje je tu u toj priči tvoje JA? Tvoja kičma? (nije ad hominem nego oslikavanje vlastitog karaktera)
Nijedna žena ne želi tipa koji će pregaziti sve svoje potrebe, uvjerenja i želje.
Kada se već referiraš na evolucijsku psihologiju i stvari integrirane u gene, to bi mogao znati.
Moje "ja" je tu ovako:

Ja želim bit s x jako dugo vremena.
Faktor y, z, q loše utječu na vezu, destabilizirajući ju.
Budući da želim bit s x, maknem y, z i q, jer se time dobiva najveća vjerojatnost održavanja veze i jer time pokazujem trud i volju i NAMJERU da s njom želim biti jako dugo vremena.

Tu je namjera užasno bitna, jer kakvu bih namjeru pokazao kad ne bih eliminirao y, z i q, a ZNAM da loše utječu na moju vezu? Nikakvu namjeru. Namjeru "jebiga, tako je, trajat će koliko će trajat, nije da želim uložit neki trud da to potraje maksimalno moguće".

Nije to gaženje potreba i želja, već potpuno suprotno. Potreba i želja su mi bit s tom djevojkom maksimalno dugo, dakle učinit ću sve u tom smjeru da tako bude. Odlučno i s namjerom. Šta, čak ni to nije "dovoljno alfa"?
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Čovjek i pogotovo ljubav čine više od zbrojeva dijelova. I stvari kao povjerenje, bliskost, povezanost, ljubav nadilaze proste "faktore rizika".
Ti kreneš od pretpostavke da je čovjek kompjuter u kojeg ubacuješ podatke i onda on procjenjuje da li će veza puknuti ili ne.
Priznajem da jesam malo mehanistički nastrojen, ali kako drugačije uklopiti sva ta istraživanja u svoj mindset i ponašanje? Ispada da ili ćemo ih u potpunosti ignorirati (zbog statistike, zbog ovog ili ono, što su većinom racionalizacije, a ne argumenti per se) ili mehanistički prihvatiti. Kad bi postojala zlatna sredina, to bi bilo sjajno, ali ja ju ne vidim.
brtvitelj is offline  
Odgovori s citatom