Pogledaj jedan post
Old 03.11.2003., 16:55   #96
slm

Ne bih ja puno ovdje ima i učevnijih od mene. Koliko me sjećanje služi(Sada ne znam nabrojati sve te periode), A i ono što sam pročitao od M. Mlive čini mi se potrebno za spomenuti.

6 dana ili perioda stvaranja poklapaju se sa geološkim periodima formiranja i nastanka zemlje. znači može biti da se ovdje radi o periodima mnogo većim od 50000 godina.

Moj pristup nauuci je laički, međutim da ova vremenka elipsa jednoga dana nema za cilj relativizaciju?

ljudi tvrde je su prostor i vrijeme povezani! Einstein je govorio da da vrijeme zavisi brzine... Pitanje je ko od nas može zamisliti dan od 1000 godina kada ne možemo doživjeti ni desetinu od toga- čast izuzecima?

Još bi samo htio kazati da sam u toj Mlivinoj knjizi( Kur'an ispred nauke i civilizacije) na neki način, na osnovu Kur'ana, našao i izračunatu starost zemlje koja se poklapa skoro sa starošću zemlje koje je izračunala moderna nauka.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom