Pogledaj jedan post
Old 05.02.2008., 10:53   #19
Quote:
smucko kaže: Pogledaj post
Tih 2000 eur jel to za arhitekta?
Ako je mene zanima jel mogu ja nabaviti gotov projekt negdje i onda s tim podnijet zahtjev za "rješenje o gradnji"
Ček` malo. Gore si naveo kubike, a ovdje navodiš "nabaviti gotov projekt", malo mi to ne ide jedno s drugim.
Cijena idejnog projekta za rješenje o uvjetima građenja bi trebala biti (bar je kod nas) manja. Najveći izdatak kod ishođenja rješenja o uvjetima građenja jeste posebna geodetska podloga, koju naručiš kod ovlaštenog geodeta i cijena je cirkativno oko 6.000kn. Ostatak idejnog projekta je nešto detaljniji od prijašnjeg idejnog rješenja i ne bi trebao biti skup, recimo 2.000kn. Za gore navedeno rješenje ti trebaju tri primjerka idejnog projekta i podaci za obračun vodnog doprinosa (vodni i komunalni 20+10 za Petrijevce).
Kada dobiješ rješenje, krećeš u realizaciju za što ti je potreban glavni projekt. Cijena glavnog projekta koji ti treba iza izvođenje i nadzor, je bitno veća jer sadrži više mapa (elektroinstalacije, instalacije plina i centralnog grijanja po potrebi, projekt vodovoda i kanalizacije, građevinski projekt i arhitektonski projekt).
Kod nas je to cirkativno 10.000kn. Kad su projekti gotovi, zoveš ponovno geodeta koji će ti iskolčiti objekt što naravno i plaćaš, gradilište prijavljuješ građevinskoj inspekciji i možeš početi raditi.
Prema zakonu moraš imati izvođača i nadzor. Prvog trebaš da ti (bar) papirnato pokrije radove, sačuvaš ateste (pogotovo one koji se tiču HEP-a) poradi priključaka. Nakon što nadzorni inženjer napiše završno izvješće, dolazi prika iz komisije koji utvrđuje na licu mjesta je li kuća smještena kako je navedeno u projektu i je li tih dimenzija. Objekt dobija uporabnu dozvolu, ti useljavaš i živiš sretno...
Evo se i ja upuštam u gradnju u Petrijevcima, tek sam kupio grunt, počeli smo si sami raditi projekt, ipak je to moja branša. Btw, koji dio Petrijevaca?
kvaka_os is offline  
Odgovori s citatom