Pogledaj jedan post
Old 12.01.2010., 12:23   #19
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Izgleda ti ko pasta od meda (da se tako glupo izrazim ) i ima okus ko preintenzivan med i mora se držati u frižideru, a pakirana je u malim teglicama, tak da jednu potrošiš za cca 2 tjedna.
vjerovatno je onda riječ o mednoj mješavini, jer čista matična se raspada na sobnoj temperaturi i jako brzo oksidira. med u kombinaciji djeluje kao konzervans, sad treba vidjet koliko je tešić dozirao mm i kako je homogenizirao (loša homogenizacija opet rezultira neučinkovitošću).

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
osobe koje imaju problema sa stitnjacom nebi smjele maticnu mlijec koristit..
matična mliječ je vrlo korisna, ali ipak nije čudotvorna i nema tako izraženo djelovanje kao farmaceutici. stoga, ako ćemo uzeti za ispravno da potiče rad endokrinih žlijezda onda je kontraindicirana samo u slučaju hiper, ali ne i hipotireoze.

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
da, na ovim kapsulama s matičnom mliječi kod mene piše to upozorenje
na svim proizvodima apiterapije (med, medne mješavine, propolis, matična mliječ etc ćeš naći isto upozorenje). svi pčelinji proizvodi su uvjetno rečeno alergeni (polen, proteini...)..ako jedeš med bez alergijske reakcije, prolazi i propolis i matična i sve ostalo.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
isto to je meni rekla faramceutkinja u biljnoj ljekarni i da maticna mlijec koja se prodaje nema ni M od maticne lijeci i da prava maticna mlijec ne smije stajat otvorena kad se jednom otvori da gubi kvalitetu,u biti jednom bi se trebala koristit a ostalo onda bacit..
kao što rekoh: matična - liofilizirana i dehidrirana - pastile.
u mednoj mješavini. u alkoholnoj tinkturi. u takvim oblicima je multidozažna i može se koristit duže vrijeme (dok se ne potroši) i čuvati otvorena. u navodnom svježem obliku i čista = papilova i navlakuša.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
isto to mi je rekla zena u PIPu..
pametna neka žena..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom