Pogledaj jedan post
Old 06.07.2006., 21:32   #13
Quote:
ugly duck kaže:
jesi ti siguran da ti sam nisi (bio) clan AMORCa?
na ovo odgovori iskreno i nemoj se sramit...
Srami se, srami se..sramota.


Quote:
ugly duck kaže:
ono sto sam pokusala naglasiti u uvodnom postu (a i otvaranjem ovo teme) je pitanje koliko daleko na putu prema "duhovnom prociscavanju" i "izdizanju u vise sfere", a da ne spominjem u trazenju slobode, dolaze oni koji slijepo slijede pravila ("zakone" ), zadovoljavaju svoje "religijske potrebe" i sl.
ti si clan neke "organizacije"?
Hipotetski odgovor je da takvi koji slijede "recepte" dolaze maksimalno do onog stanja u kojem je "kuhar".
No pitanje je samih recepata, što ako Crowley ostavlja recepte po kojima možemo doći do vlastitih recepata? Tada više nitko ne može suditi našu kuhinju.

Ja sam član nekih organizacija, onih koje ne naplaćuju ezoterno znanje, inicijacije niti imaju ikakve regule ili obavezne upute. Znaš li za neku takvu?


Quote:
ugly duck kaže:
iako ne znam previse o tim nazovimo organizacijama (da ne kazem "redovima"), ne bih rekla da se OTO i AMORC bas mogu usporedivati...
ne znam ni ko se sexa a ko ne.

AMORC i OTO ne žele da ih se uspoređuje; valjda zbog toga što kako rekoh AMORC proizlazi iz OTO? Osim toga AMORC si umišljava da su hoch, a OTO da su powerful.

Ju ken kvout mi on dis:

"Jebeš svaku organizaciju koja si umišlja da je ekskluzivni posjednik svih tajni svemira"
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom