Pogledaj jedan post
Old 18.07.2016., 17:37   #14
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Uopće ne. Taj lik iz grčkih priča sve bazira na skoroj propasti svijeta u moru krvi i klanja, te stjecanju ulaznice za raj a izbjegavanje vječnog škrguta zubima u paklu.

Umjesto empatije prema rodieljima i dragim osobama, Isus preporuča MRŽNJU prema njima, da se lakše postane fanatik njegove ideologije apokalipse.

"Dođe li tko k meni, a ne mrzi svog oca i majku, ženu i djecu, braću i sestre, pa i sam svoj život, ne može biti moj učenik!
Luka 14,26

Isus u svađi sa svećenicima naglašava da je Bog naredio da se mora kamenovati na smrt sina ili kćer, koji opsuju svojega roditelja. Ne bih rekao da je to znak suosjećanja prema ikome:

"Ta reče Bog: Poštuj oca i majku! I: Tko prokune oca ili majku, smrću neka se kazni! (5) A vi velite: 'Rekne li tko ocu ili majci: Pomoć koja te od mene ide neka bude sveti dar, (6) ne treba da poštuje oca svoga ni majku svoju.' Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje.
(Mat.15:3)"

Napusti ženu i djecu i obitelj radi nadanja u stjecanje vječnoga blaženstva, i propagiranja te vjerske ideje:
I tko god ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili majku, ili ženu, ili djecu, ili polja poradi imena mojega, stostruko će primiti i život vječni baštiniti."
Lik Isusa kaže o sebi kao brutalnom kralju:

"Kažem vam: svakome, koji ima, dat će se; a tko nema, njemu će se oduzeti, i ono što ima.
A ONE MOJE NEPRIJATELJE, KOJI NE HTJEDOŠE, DA JA KRALJUJEM NAD NJIMA, DOVEDITE OVAMO I POGUBITE IH PRED OČIMA MOJIM!"
[Isus Krist, Evanđelje po Luki 19,27]

Što lik Isusa od grka, misli o prorocima židovske vjere?

"Svi koji dođoše prije mene, kradljivci su i razbojnici; "
"Evanđelje po Ivanu 10,8

I prijetnja užasnim torturama u vatri koje traju unedogled:

" Uistinu, bez mene ne možete učiniti ništa. Ako tko ne ostane u meni, izbace ga kao lozu i usahne. Takve onda skupe i bace u oganj te gore. "
(Po Ivanu 15,6)

"Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu."
Evanđelje po Ivanu 3, 36



"Ateisti se omataju dinamitom i gaze narod kamionima i ruše zgrade zrakoplovima itd...."



Mnogo je klevetanja lažima i ocrnjavanja ateista od strane anti-ateista.... Za kojima slijedi huškanje i govor mržnje. Nekako treba poduprijeti hipotezu da postoji sotona u ljudima, da bi ih se napadalo.



Čudno da ta "istraživanja" dolaze po pravilu od (ispod) Biblijskog pojasa i iz sumnjivih institucija.



Kad neki kreacionist spominje riječ znanost i znanstvenici, ne vjerujem mu niti slovca. Za kreacioniste te riječi imaju sasvim drugo značenje nego što jesu.
Ali takodje i lik Isus govori o prastanju tipa:
Ako ti sagreši brat tvoj, nakaraj ga; pa ako se pokaje, oprosti mu. I ako ti sedam puta na dan sagreši, i sedam puta na dan dođe k tebi i reče: Kajem se, oprosti mu (U jevandjelju po Luki 17:3-4)
-Tada pristupi k njemu Petar i reče: Gospode! Koliko puta ako mi sagreši brat moj da mu oprostim? Do sedam puta? Reče njemu Isus: Ne velim ti do sedam puta, nego do sedam puta sedamdeset (U jevadjelju po Mateju 18:21-22) i jos neki slicni tekstovi.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom