Pogledaj jedan post
Old 05.10.2017., 16:24   #6948
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Naravno da ja to ne činim. lol

Ja samo vraćam vama kršćanima/muslimanima vaše "dokaze i argumente" da je Isus bio gromoglasnik iz čudesne prošlosti Izraela. Pod pomnijom analizom, vaši kolosalni "dokazi" povijesnosti veličanstvenog Isusa svi redom padaju u vodu, i pokazali su se kao uzaludno trošenje resursa.
"Gromoglasnik" ? Da li Isus jest ili nije radio sva, neka ili nijedno od čuda pripisanih mu u NZ je jedno pitanje, a njegovo postojanje, djelovanje kao propovjednika (ti bi rekao "pikzibnera") i razapinjanje, drugo...

Ono što bi ti htio ne svodi se na raspravu o postojanju/nepostojanju nekog "pikzibnera" u dalekoj prošlosti, već na promoviranje svoje ideološke agende, kako je Ehrman Bart jasno naveo.

Quote:
Ako išta dokazujem, pokazujem da je lako moguće da je lik Isus postojao kao midraš, sastavljen na temelju neispunjenih židovskih stoljetnih "proročanstava".
Spomenuo sam ti ranije što o toj "midraškoj" teoriji drži nedavno preminuli prof. Jacob Neusner, jedan od najznačajnijih povjesničara religije i stručnjaka za rabinske tekstove, no nisi se osvrnuo,jasno...

Valjda još jedan "pikzibner" za tebe...

"Židovsko kršćanstvo", od Jeruzalemskog koncila nadalje, ispada enigma... ebioniti, nazareni i nekoliko drugih grupa u 2. stoljeću nisu nastavak istog, već kao da su nastali "out of the thin air".
cestar is offline  
Odgovori s citatom