Pogledaj jedan post
Old 29.10.2008., 20:01   #668
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
lincoln kao sto ti je i diligaf rekao to su ti kursevi /prekvalifikacije za razna priucena zanimanja i na rigu sa time se neces zaposlit kao recimo varioc jer kompanije ti takva zanimanja uzimaju lokalno sa podrucja gdje se rig nalazi ili od agencije koja se bavi samo tim poslom i suradjuje sa kompanijom duze , tebi je potrebno iskustvo kao elektricar/elektronicar, mehanicar/strojar ili casnik palube/stroja dabi eventualno uletio negdje i jos nesto certifikata STCW95,Huet/Boiset i nekakvi uzi treninzi za struku, pa tek onda rig. moras biti svjestan da ti treba dodatna edukacija a i da dolazis za zapadnjake iz zemlje za koju ni neznaju gdje se nalazi (njihovo je opce obrazovanje najcesce tuzno- pogotovo ameri , kanadjani,irci,skoti),pozz
Ma svjestan sam ja toga, al budući da nemam ama baš nikakvog radnog iskustva (mislim u zanimanju koja se traže za rad na platformama), to mi se za početak čini realnim.
Šta onda, najbolje bi bilo završit nekakav zanat za električara, cjevara, zavarivača itd., steknit koju godinu iskustva i onda se prijavit za rad na platforme???

De mi global još malo pojasni sve tečajeve koji se moraju imati položeni za rad na North Sea-u, derrickman mi je pojasnio onaj osnovni B2 i BOISET/OPITO, jel treba šta još osim toga, vidim da tu spominješ još neke >>>certifikate STCW95,Huet/Boiset i nekakvi uzi treninzi za struku<<<, di se to može ispolagat sve, znam da za ovaj OPITO/BOISET moram u Italiju u Paviju.

Ustvari de mi samo reci koje tečajeve i certifikate imaš ti, a koji su ti trebali prilikom dobivanja posla na platformama da vidim šta sve moram ispolagat i priložit uz životopis kad ih jednog dana budem slao ako ti nije problem, pa ću ja onda ostalo sam.

pozdrav.
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom