Pogledaj jedan post
Old 26.10.2007., 21:56   #230
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Evo ovako paYuta. Polipi mogu i ne moraju biti opasni. Opasni postaju ako prijeđu u tumor ali to se ne mora desiti. Nisam medicinske struke i ovo ti pišem na temelju vlastitih iskustava (imam ih po crijevima jednog već i skidala). Što se tiče tvojih problema s crijevima imam jednu ne baš dobru vijest. Jedini način da budeš siguran što ti je je da odeš na rektoskopiju ili u slučaju potrebe kolonoskopiju. Razlika je što se kod rektoskopije gleda samo prvi dio crijeva, a kolonoskopija je pregled kompletnog crijeva. To je težak i odvratan pregled (isti su osim što se razlikuju po dubini do koje ti crijevo gurnu u dupe ), ali i potreban kad se ima problema s crijevima koji traju duže vrijeme jer je tumor na crijevu prilično podmukla bolest (i do 5 godina može postojati i početi raditi prave probleme tek kad je već kasno). U nekim bolnicama i privatnim klinikama možeš ga obaviti pod narkozom što je lakše za podnjeti. Razgovaraj s svojim liječnikom i pitaj ga za savjet. Nemoj se uplašiti odmah, ne znači da imaš tumor. Tvoji problemi mogu imati stvarno puno uzroka, ali nije se za igrati. Bolujem od ulceroznog kolitisa pa na moju žalost o tome znam više nego sam ikada željela znati.

Baš sjajno. Što se tiče pregleda.... obavio sam rektoskopiju prošle godine i to je bio nimalo ugodan pregled, štoviše opako bolan. Našli su mi onda vijenac unutarnjih hemeroida. Od onda nisam išao na preglede. Bio sam danas kod doktorice, išao sam sa zdravstvenom od svoje mame (snalazim se kako stignem) . Te mi je ona rekla da sumnja da je crvuljak već nešto oko crijeva pa mi je dala da pijem tablete zvane Rudakol. Spominjala je nekakvi iritabilni kolon, ovo ono, nisam pol toga shvatio te je rekla da se smirim i javim joj se za tjedan-dva . Nemam pojma, sadašnja bol je prisutna i osjećam u desnoj regiji trbuha ispod rebra tupu unutarnju bol poput pritiska iznutra. Ne povraćam, nemam temperaturu i imam stvarno neki funny feeling u desnoj nozi, kao da je ultra-blago utrnula, to sam već spomenuo. Te sam joj to i spomenuo ali doktorica je rekla da se ne zabrinjavam oko toga. Ništa trpit ću i dalje dok si za tjedan dana ne sredim zdravstveno a onda na neki ozbiljniji pregled moram zapičit. Apsolutno više nemam pojma koji mi je kur....
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom