Pogledaj jedan post
Old 07.06.2016., 12:34   #14
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Sad udaraš kontru baš svugdje.


ne udaram, samo tvrdim da se većina ipak ne može dogovoriti na obostrano zadovoljstvo. pa tako jedan od supružnika ostaje nezadovoljan, nesretan i eto ti prilike za prepucavanje i konflikt kod prvog problema.

Quote:
Nije spomenula nasilje, varanje, razbijanje itd., nije ničim dala do znanja da nisu normalni ljudi, jedino da je nestalo radosti i ljubavi.
a kakve to veze ima...? pa i normalni ljudi ulaze u konflikt tijekom razvoda, to što nije prisutno šamaranje i slično - ne znači da konflikta nema ili da ga neće biti. mislim, široka je paleta emocija od "dogovorili smo sve" do "dobit ćeš šakom u oko" - nije li tako?

Quote:
...razvod koji boli relativno kratko u odnosu na ostatak života i bol djeteta pri svojevrsnom gubitku jednog roditelja...
stvar je u tome da ti ne znaš - kad se odlučiš razvesti - kakve će posljedice razvod imati na tvoje dijete i koliko će to kratko ili dugo trajati. tvoje osobno iskustvo nije nikakvo mjerilo. mnogo ljudi jednostavno ne želi riskirati. zato bih rekla da je grubo reći da je ostanak zbog djece jedna od glupljih izlika koje si čula - nije uopće izlika.

Quote:
Jer nemojmo se zavaravati da se loš brak pod istim krovom može sakriti pred djecom.
naravno da može - pogotovo ukoliko su odnosi među roditeljima friendly; mene brak mojih staraca nije ni najmanje zanimao, kamoli da bih razmišljala o tome koliko je još strasti i prave ljubavi ostalo među njima.

Quote:
Djetetu možeš biti jednako savršen roditelj i ako si razveden.
ne možeš jer razvod - za jednog od roditelja - znači viđanje djeteta pet dana mjesečno. i treba to imati na umu.

p.s. nemam djecu tako da ne mogu reći kako bih postupila da sam na mjestu autorice ili čiju već je autorica situaciju opisala - samo držim da razvod skupo košta i da zaista ima mnogo ljudi koji si to jednostavno ne mogu priuštiti.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom