Pogledaj jedan post
Old 12.11.2017., 16:21   #1005
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
....

Vec sam pisao da su rusi kineski snagator. Dobili su pare i dobili su zadatak da stabilizuju podrucje za puteve svile. Sve ce se to srediti, samo da likovi poput Makarona i Tonija Blera ne prilaze blizu. Sporo ide, mnogi potezi su jos uvijek neprepoznatljivi, puno toga se odradjuje ispod stola i u tisini, ali to je zbog kineske naravi - ne zure nikuda, imaju strpljenja i polako vuku poteze koji ce se tek kasnije aktivirati.

Izrale moze postati dobar bijeli kamicak, ali prvo mora da shvati da nije adut vec kamicak pa da izadje iz kartaske igre i predje u jednu daleko stariju igru.
pa nije baš da su potezi slabo vidljivi - dapače - kinezi su na korak od probijanja pomorske blokade, put svile je postavljen po staroj ruti izvornog puta - ostaju još problemi sa sirijom i tu se još može dodati trvljenje s indijom i eventualni problemi s ujgurima - i to je to - zato jest anglosas ovako nervozan, em gubi u siriji, a em nije uspio još zapalit cijelu jugoistočnu aziju - i njihova pozicija svakim danom postaje sve slabija....


A ovo za Izrael - da Izrael krene putem klasične države i klasičnih nacionalnih interesa, ja s njima ne bih imao nikakav problem, naprotiv podržao bi ih u njihovim nastojanjima - ali ovakav Izrael koji gura ubilačko pljačkaške agende po širokim paralelama? Mogu samo reći da im želim da nalete na Hezbolah i da im ovi dobro hebu mater - što sam uvjeren da će se i dogodit....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom