Pogledaj jedan post
Old 15.02.2018., 13:04   #3023
Quote:
mrgo kaže: Pogledaj post
Što se tiče WH-a, najbolju šansu za dobivanje pozivnice si propustila, mada ima još nešto slobodnih mjesta, ali piše da je šansa za dobivanje pozivnice low. Prvo napraviš profil na cic.gc.ca, pa onda biraš što hoćeš raditi. Za WH najprije moraš dobiti pozivnicu da bi mogla aplicirati za work permit. Ako te izvuku, možeš apsolutno i iz Irske aplicirati, ali će ti trebati potvrde o nekažnjavanju. Na kraju se plaća 250 CAD, a work permit dobijaš na granici ako ti aplikacija bude odobrena. Na granici ćeš morati imati povratnu kartu, zdravstveno od godinu dana te još najmanje 2500 CAD sa sobom. Sveukupno će ti trebati oko 3000 €.
Možeš ići i turistički, ne treba ti viza, samo ćeš onda morati dobiti eTA i možeš tražiti do 180 dana maksimalno, ali to ne znači i da ćeš dobiti, tj. trebaš onda u tom slučaju uvjeriti officera da ćeš zbilja biti samo turist. Ako već imaš nekog tamo, mogu ti poslati garantno pismo za posjet što uvelike pomaže. Ostali načini su express entry, traženje kanadskog poslodavca koji ti može ishoditi lmia, udaja (najlakši način) i još mnogi. Napomena, open work permit preko WH ti vrijedi 365 dana i teško da ćeš s njim postati permanent resident. I ne čekate te siguran posao tamo, to vjerojatno i sama pretpostavljaš.


Hvala puuuuunooo!! Guglala sam sinoc o svemu pa sam skuzila neke stavri o kojima govoris sada
I vidjela sam da je trenutno low sansa.... Svako koliko krece novi krug?
Trenutno imam u planu vratit se u Hr iz privatnih raazloga na koji tjedan pa sam mislila krenut sa procesom prijave za WH poslje toga, odnosno napravit profil za pocetak.
Jednom godisnje se izvlace ljudi ili vise puta godisnje?

Plus treba zaradit sve te silne eure... Brijem da minimalno trebam ostat u Irskoj 6 mj nakon povratka iz Hr.
Dakle pred bozic bi se zaputila prema Kanadi ako kroz ljeto dobijem pozivinicu.
Koliko traje sve too? cijeli proces... pozivnica, apliciranje za WH...

Hvala na odgovoru
mk71907 is offline  
Odgovori s citatom