Pogledaj jedan post
Old 15.02.2018., 16:49   #904
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Kerefek je u pravu.
Ja sam jedan od pionira LED rasvjete - imao sam je u stanu dok je žarulja koštala 200-250 kn/komad .

Ta investicija je otplaćena unatoč ludim cijenama. U međuvremenu sam napravio kuću u kojoj je 99% LED rasvjeta , osim na jednom mjestu - za moj gušt. Za to mjesto imam 12 rezervnih žarulja

Od ovih led govana (pogotovo jeftinih i pogotovo daylight spektra) mene boli glava i imam osjećaj da ću se srušiti makar mi ništa nije.
Osobno koristim samo najskuplje warmlight LED, oni mogu proc. Ali nisu kao klasika.
Tri najkvalitentije LED-e koje sam kupio i koje mi stoje kao rasvjeta u WC poviše ogledala, jesu trgovačka marka Interspara i košatala je svaka po 10kn nekakva akcija bila.
Svjetlost je toliko jarka i prirodna da sam se par dana divija i pasao oči.

Tako to bacanje love na neke OSRAMOVE ili Philipsove slabe, mutne i nenormalno skupe ledice , je kupovanje muda, pod bubrege.

Sustavna tranzicija električnih potrošača u kući, zadnjih 10-tak godina ka energetski efikasnijima, smanjila mi je godišnju potrošnju s nekih 7000KWh godišnje na 5000KWh godišnje.
I što je najbolje ima još mjesta za drastičnije smanjenje godišnje potrošnje(nekih 1000KWh), jer uređaje mijenjam kako koji izdahne.

A uređaji se koriste,leva,leva, bez ikakvog ustručavanja, nema gledanja male struje, paljenja bojlera samo pred tuširanje i ostalih gluposti s kojima ljudi same sebe muče.

I definitivno kupujte inverterske perilice rublja. Ja još ne mogu vjerovati da perilica može raditi ,a da ju ne čuješ,a da troši kao žarulja, 150Wh
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom