Pogledaj jedan post
Old 16.11.2013., 19:44   #1061
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Npr?
Primjer drugacije socijalne organiacije? Ne znam. Pojma nemam. No, to ne znaci da ne postoji.
Ne znam i zato sto je sve to skupa ipak izmisljeno. Sve te kategorije su konstrukti.
No, bez obzira na to, jako je tesko izaci iz tih konstrukcija i pogledati na svijet novim ocima.
Mogla bih tu sad fantazirat o nekakvom matrijarhatu, no to mi ne pada na pamet jer mi je akademska tocnost izuzetno bitna.
Jednostavno, nisam takve stvari dovoljno proucavala.

Quote:
Tu se pak ja s tobom slažem. Samo... ipak, ne znam da li da ga žalim... ili da likujem. Problem je što nešto drugo funkcionalno ne postoji - ima jedan jako dobar citat jednoga blogera, kad ga nađem, stavit ću ga.
Ha, ne znam
Tugovat za proslim vremenima je mozda potrebno, ali ne vidim neku svrhu tu.
Nove paradigme nema. Jos je nema. Tek se treba formirati i pitanje je kada cemo biti intelektualno sposobni ju opisati.

Quote:
Ono što ja cijelo vrijeme pišem je da ga nikada nije ni bilo - to je mit o zlatnom dobu, izmišljena utopijska vizija prošlosti. Ali bilo je u tom, hajmo uvjetno reći patrijarhalnom vremenu, nešto drugo - iako sam ja uvijek jako oprezan spram tog pojma patrijarhalan, jer tu postoje bome velike razlike od regije do regije, od kraja do kraja, od kulture do kulture - a to je podjela uloga - e, to smatram, da je u suštini bilo pozitivno.
Mislim da ti je to nostalgicna projekcija o zlatnom dobu. Nevjerojatno je tesko razmisljati o proslosti, a da ne upadnemo u nekakv vid mitologizacije.


Quote:
Nije li Lacan pošandrcao pred kraj života?
Nista puno vise nego sto je bio sasav cijeli svoj zivot Mislim, a koji psihoanaliticar nije.

Quote:
O prvom ne bih htio spekulirati, premda sve je moguće. Ipak je tata bio u zatvoru... Mogu se raspitati... znam ja ljude iz svih miljea...

Boldano je definitino istina... samo... evo: čiji je ovo "govor"?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Mi-smo-PROTIV
Ovo je reakcija na govor drugoga
Mislim da kuzis razliku. Jedno je medium, kao u spiritistickom smislu, i pustiti da kroz tebe progovara drugi, a drugo je reagirati na govor Drugoga.


Medjutim, ovim tvojim primjerom nismo vise u vodama osbnog, individualnog, vec smo presli na kolektivno.
U ovome se vidi upravo ta potreba za promjenom paradigme.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom