Pogledaj jedan post
Old 29.09.2009., 15:46   #11
Ma samo pitaj nema frke. Kod nas u Dalmaciji (pogodak) nema krtica ali san ima par napada miševa. Nevolin KRAJNJU MERU (objasniću kasnije) ali mora san intervenirati inače ko zna dokle bi to išlo. Ubija san 5 -6 komada. To su oni mali poljski miševi. Ima gušterica ali još malo pa će ih zima potirat.
Napisa san u zadnjem postu da san nabavija stajski kravlji gnoj i to im je glavnina hrane. Ali nabacin ja i voća, povrća, kartona, a ostatke hrane ne da izbjegavan ali mislin da iman dovoljno ostale hrane. Iz par dućana dobivan voće i povrće, isto tako i kartone. Njima ostaje toga masu i nema problema, svak će ti dati, samo moraš pitati.
Moj početak. Dođen pomoć rođaku na selo orizat masline kad tamo ogromna hrpa gnoja. Kaže neće ga davat za sitnu lovu. Ja mu predložik "kalifornikaciju" i tako je sve počelo.
Sad ovo zadnje nemogu ti baš precizno odgovorit, nisan ih uspija pribrojit, dodijalo mi na 27896. Šalin se, u literaturi piše da je jedno leglo 2x1m i nekih 15-ak cm debljine. Kaže još pametna knjiga da ih može biti od 100 do 120 tisuća po leglu, a ja san uzeja tri. Ako ih je bilo toliko u sva tri onda san ja Antonio Banderas (najcoolseljačina Hollivuda). Ali nema veze, sad ih, Bogu vala, ima poprilično. Cijena i nije bila tako mala, ja san ih plaća tisućaka po leglu ali kad ja buden u mogučnosti prodavat sigurno neće biti toliko.
I ono najbitnije. Bez obzira šta san se ja do ušiju zateleba u te male "zviri" ipak iden na komercijalizaciju. Pomalo ali mislin da iman šansu jer debelo oko mene to niko ne radi, koliko ja znan. Stari su još skloniji umjetnom gnojivu ali mladi se sve više okriću prirodnom i tu ja tražin svoju šansu. Ako ništa imaću bar za sebe. Iman omanji vrt a iden u sadnju maslina pa će mi tu trebati dosta materijala. A višak gujavica-glistavica možda iskoristin za prihranu peradi. Neće mi biti drago ali šta je tu je. Nadan se da do toga neće doći. Ćaća (pape po hrvatsku, otac) mi zna prigovorit - imaš ih miljardu a ti se bakćeš oko jedne ako negdi zapne. Meni je ža gledat da strada.
Ako kreneš u posa javi se dolazimo pomoći, ako nisi nakraj svita. Dobiješ i pola legla (tako je meni reka lik od kojeg san uzeja) gratis. Nastoj kupiti kod provjerenog i da ti je šta bliži radi transporta. Trpe one jadne svašta ali ako možeš da dožive šta manje stresova to bolje i za njih i za tebe.
KRAJNJA MERA!!! Priča jedan obiteljski frend da ima brata u Zemunu. Kaže dođe bratov sin kod mene i donese POLITIKU. Nađe tekst o nekoj komuni za ličenje narkomana koju vode pravoslavni svećenici. Ako netko nije kako treba onda ga tuku čime dovate, polugama, palicama, lopatama. I kaže svećenik da je to KRAJNJA MERA. O tome je pisalo i u našem tisku ali KRAJNJU MERU nisu spominjali.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom