Pogledaj jedan post
Old 08.01.2013., 22:38   #9
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ček a nebi trebalo da sa školom dogovaraš prijevoz? Sumnjam da bi mu ovaj naš prijevoznik (bilo kome) dao da mu uzima putnike. A ovaj naš taxi ide malo prije busa. Ili između dva busa. Ne znam, nisam se vozio nikad s njim.
Može se i sa školom, ali mora biti natječaj. Uglavnom, većina osnovnih škola je uzela zagorskog najvećeg prijevoznika i napravila sa njim ugovor na XY godina. E sada on to daje malim prijevoznicima sa kombijima.

Znam samo neke srednje škole koje imaju direktno sa malim prijevoznikom sklopljen ugovor.
Znači kad ugovor istekne ide natječaj na kojem bi "trebao" proći nejjeftiniji.

Kombi@

Mislim da su ovi taxi 8+1 nelegalni, ali nisam siguran, ne znam kak taxi funkcionira, ali mislim da ni oni više ne smiju zakonski imati 8+1, neka me netko ispravi ako griješim.
Pred neko vrijeme je netko pametan donio odluku da se prijevoz putnika na 8+1 ne može registrirati, zašto, nije mi jasno. E sada, to su halabuki digli mnoge turističke agencije, hoteli i oni koji se bave turizmom...

Ja sam trebao ući u to, ali se ovo ljeto nije dala registrirati firma na 8+1, osim ako se ne radi o redovnoj liniji.

Glede tereta, teško da bi se išta drugo osim međunarodne dalo raditi. Firme varaju koperante, ne plaćaju, sa fizičkim osobama je teško imati posla, a da budeš legalan. Ako izdaš račun većini njih će to biti preskupo, a na crno nikada ne znaš na koga budeš naletio. Pa ako imaš recimo selidbe, kasnije ti iako nisi kriv prigovaraju da si oštetio stvari, premda nisi, pa traže povrat novca i sl., samo da na plate. Tak da ne znam kaj da ti drugo pametno velim. Probaj sa velikim kombijem lagano raditi van HR, sa jednom do dvije ture mjesečno se da živit normalan život, samo ako nemaš nikakve štele u nekoj špediciji za početak i to teško ide.
Najbolje pričekaj ulazak u EU pa da vidiš kaj to bude onda, sada je sve rizik.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom