Tema: Sudnji dan
Pogledaj jedan post
Old 30.06.2017., 10:59   #13
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
To su samo informacije prenesene u seansama novijeg doba, Ra, Hatonn, Kryon i drugi.
Ono što sam do sada saznao o nastanku duša nije dovoljno povezano. Navodno duše postoje "oduvijek", ali u bićima na nižim stupnjevima razvoja nisu "aktivirane". Aktiviraju se kada postanu samosvjesne, i tada u sljedećoj inkarnaciji dobiju tijelo sljedećeg stupnja razvoja (ljudsko) i duša počinje razvoj s najnižeg stupnja vibracijske razine za našu, ljudsku razinu. Duša u ljudsko tijelo ulazi u trenutku rođenja, s prvih udahom zraka. Kryon daje naslutiti da su duše postojale i prije nastanka Svemira, što bi valjda značilo da su nasljeđene iz prethodnih ciklusa. Ali čini mi se da je to područje ipak predaleko i previše nedostupno i takvim naprednim civilizacijama.
Poklapa se uglavnom s mojim uvjerenjima.

Gdje je tu Bog u cijeloj priči?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom