Pogledaj jedan post
Old 21.08.2017., 12:59   #21
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Što znači "usaditi represivnim metodama" i je li to "usađeno" ili je kontekstualna prilagodba iz koristi? Što kad nastane npr. rat, kad nastane kaos? Što se tad dešava s tvojim "etičnim psihopatom"? Stvarno vjeruješ da on ostaje etičan?

(Ja mislim da ti ni sama ne vjeruješ u ono što pišeš pa upravo zato skrećeš u 'vic' ili tražiš 'rupu' u pitanju kako bi izbjegla suštinu...)
Govorim o odgoju i indoktrinaciji. Tradicionalnim vrijednostima, kako bi rekao Aljoša.

Etični psihopat nije moj izum. O tome piše autor knjige "Wisdom of psychopaths", zaboravila sam kako se zove. Kao (fikcionalni) primjer takve osobe navodi Jamesa Bonda. Tako da bi ti sada trebalo biti donekle jasno kako takva osoba funkcionira.

Inače, autor nije psihopat, ali je s mnogima od njih blisko surađivao tijekom pisanja knjige. Jedan od njih bio je Andy McNab, ratni heroj. Psihopatija mu je utvrđena skeniranjem mozga.

Nisam baš skužila koja je suština u koju bih trebala ući. To da nam treba više empatije? Onak, teoretski, možda. No psihopate ne možeš maknuti iz jednadžbe, oni se rađaju takvi i ne mogu protiv svoje prirode, a u prirodi im je da traže žrtve koje će maltretirati i iskorištavati. Idealna meta su im empatični, pomalo naivni ljudi, a ni visoki IQ te ne štiti od toga da dobar dio života proživiš kao Dudek.

Ono što Obama zapravo kaže jest "treba nam više ovaca jer su vukovi jako gladni". Zna on dobro o čemu priča, inače ne bi dobio Nobela za mir.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom