Pogledaj jedan post
Old 02.10.2017., 14:05   #25
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Još k tome i izmišljaš o nekakvim batinama i mlaćenju. Nisi ti sav svoj.
Završila sam ovdje raspravu.
Sada ću citirti tvoju izjavu: "Kako god ovo paradoksalno zvučalo, sklapanje ugovora te može uvaliti u veće probleme, ako imaš nekoga ko ti ne plaća stanarinu, nego da ga nemaš. U tom slučaju ga moraš tužiti i sudskim putem iseljavati.
Bez ugovora? Dva ćelaca koja će mu iznjeti stvari na stubište i promjena brave."

Nego što sugeriraš nego čisto nasilje nad podstanarima. I onda još kažeš: "jadan podstanar koji tebi dođe u stan". Pa ja barem neću ljudima dovoditi izbacivače ili kako ti kažeš ćelavce, nego ću rješavati zakonskim putem.

" Mene ne interesiraju ilegalne metode obračunavanja s podstanarima, nego isključivo legalne metode. Ako iznajmljuješ stan onda si ti biznisman. Svako iznajmljivanje je jedna vrsta poslovnog odnosa ili poduhvata gdje uvijek postoj rizik, možeš zaraditi, a možeš i izgubiti.

Ako otvoriš firmu ili obrt, a poslovni partneri ti ne plate pare jer nemaju, tada je tvoja firma ili obrt u problemu. Što ćeš napraviti? Hoćeš li ih tužiti, tražiti ovrhu, prestati s isporukom robe, zaključati softver koji si im prodao ili što već imaš na raspolaganju? Ili ćeš možda poslati ćelave mrcine od 3 metra i 300 kila da ih namlate i uzmu im pare. Ako nemaju pare, onda im ćelavci uzmu auto, motor i stvari iz kuće. Hoćeš li to napraviti?

Dakle ili stoga, ako podstanari ne plaćaju i ne izlaze, tada se može poduzeti zakonom dozvoljene radnje. Te radnje su slijedeće (neka me pravnici isprave ukoliko nešto od ovoga nije moguće/dozvoljeno):

1. Tužiti ih da im se ovrši pare
2. Tužiti ih da se isele, tj. tražiti deložaciju
3. Ako nemaju gdje odseliti, onda ti za njih tražiš okolo zamjenski smještaj, zoveš grad, županiju, CSS, Crveni križ, Karitas...
4. Ponudiš im da režije prebace na sebe pa će njima ići ovrha za režije
5. Ideš u Elektru i vodovod i zatražiš da se isključi struja i voda (ako zakon dopušta da to napraviš dok su oni unutra, neka pravnici kažu u vezi ovoga).
6. Složiš im priču da ćeš im ti naći drugi stan, da ćeš platiti pare za prvi mjesec samo neka se odsele, a onda neka se novi gazda nosa s njima.

Dakle, ovo su neke metode koje su legalne i legitimne. Nikakvo dovođenje izbacivača me ne zanima.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom