Pogledaj jedan post
Old 03.10.2017., 15:49   #30
Savjet sa legalisa koji sam dobila

Poželjno je uopće ne ovjeravati ugovor u JBU, ako je najmoprimcu ovjera potrebna radi prijave boravišta - dopustite mu.

Ugovor mora biti na određeno vrijeme do jedne godine.

Ukoliko isti pokuša prijaviti prebivalište najmodavca će morati kontaktirati policija, tada odgovoriti policiji da niste suglasni da predmetni prijavi prebivalište, već samo boravište ukoliko i za to uopće ispunjava uvjete. To je vrlo bitna stvar.

I na kraju najbitnija stvar, sastaviti ispravu "Otkaz ugovora o najmu stana" u kojem treba datume ostaviti prazne, a od najmoprimca tražiti da taj papir potpiše bjanco, takvog bez datuma.

Nakon toga su najmoprimci izrazito dobri i pristojni.

Sve režije plaćajte sami, niti jedan račun ne smije najmoprimac plaćati samostalno, sve konce držati u svojim rukama.

Najamninu za mjesec siječanj 2012. godine naplatiti 15.12.2011., za veljaču naplatiti 15.01., za ožujak 15.02. i tako dalje.

Pri naplati stanarine naplaćivati i režije.

Tako ja radim i moji podstanari obično ostaju u mom stanu dugi niz godina.

Razlozi raskidanja najma s njihove strane su kupovina vlastitog stambenog prostora, razvod, udaja i odlazak djece iz obitelji.

Prema najmoprimcima postupati pravedno, fer, ali istovremeno i okrutno, te nezanteresirano za njihove osobne probleme.


Iznajmljivanjem se bavim dugi niz godina i nikad nisam imao problema sa podstanarima po pitanju odbijanja iseljenja ili nečeg sličnog.


Nisam naravno poslušala jer mi se činilo nelogično da bi bilo tko normalan potpisao bjanko otkaz ugovora na koji mogu staviti datum koji hoću ali nimalo ne sumnjam u to da lik koji mi je dao savjet nije imao bilo kakvih problema sa svojim podstanarima.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom