Pogledaj jedan post
Old 07.12.2017., 12:29   #9118
.. nešto o .. duhovnosti .. ili .. kažimo .. o nečem na tom putu .. o .. širokom zahvaćanju ..

.. vjerujem u boga .. i mislim kako je ta moja vjera .. racionalna .. .. ali nije sve baš tako jednostavno ..
.. mislim da sve ono što vodi ka .. velikom .. u stvari vodi bogu .. .. sve ono što podrazumjeva neku cjelinu .. cjelinu u kojoj je neka naša stvar .. uronjena ..
.. ali .. granica materije i duha .. veoma je .. razvučena ..
.. nauku je na toj granici teško zajebati .. ona ima mnogo toga sve kompliciranijeg sitnijeg i teže dostupnog .. tako da ono dalje smatra još sitnijim .. ali .. saznati će se .. polako ..
.. ako se stvar okrene .. ako se pretpostavi bog .. unaprijed .. može se često dobiti samo jedno .. jednostavnost i ljepota ..

.. o širokom zahvaćanju ..
.. naš alat za prodor u .. područje duha .. je osjet .. .. tako izgleda sa područja našeg razmišljanja .. .. kasnije se u osjetu nalaze mnoge nijanse .. grubosti .. tako da se duh naslućuje tamo gdje je osjet najmanje grub .. najmanje žestok ..

.. pod široko zahvaćanje .. mislim ovo ..
.. moguće je postići željeni rezultat .. koristeći veoma .. okolne .. puteve .. .. recimo .. na nekakav način izabrati nekog .. ko će na neki način .. učestvovati .. a koga smo .. najprije osjetom .. ocjenili kao prikladnim ..
.. ovdje je važno još nešto ..
.. u stvarima duha .. cjela se stvarnost pokazuje ili kao dobra ili kao loša .. tako da nema pretjeranog rasčlanjivanja kod onog što bi htjeli kao rezultat .. .. često je i uspjeh i neuspjeh samo u nekoj šemi .. ne konkretan .. čak iznenađujući .. ali po nečemu logičan .. i kao da je kod njegovog ostvarenja postojala neka .. svijest ..

.. ista se šema koristi u politici .. svjetskoj recimo .. .. nekakve vlade ili neki koji su u mogućnosti .. postavljaju .. neke suce ili tužitelje .. koji već imaju nekakve stavove .. .. niko tim sucima ne kaže trebate ovako odlučiti .. oni jesu ti koji se za to bore .. jer sami u to vjeruju ..
alim is offline