Pogledaj jedan post
Old 02.03.2010., 21:35   #14
Thumbs up

Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
Evo ovako, ujak mi ima 35godina i prošle je godine imao infarkt (na sprovodu ženinog oca), te ga zato šalju u inv. mirovinu. Pošto ima malo radnoga staža, ne moram ni reći koliko bi niska ona bila. Zanima me, da li bi mogao ostvariti pravo na neki dodatak, pošto je dragovoljac domovinskog rata, za kojega je slučajno ubio svog prijatelja, te se pretpostavlja da je infarkt posljedica tih događanja. Ne vodi se kao oboljeli od ptsp-a.
Tvoj ujak vjerojatno ima ptsp jer i psihička bolest prilikom pogoršanja može se izraziti na razne načine s obzirom da je dragovoljac i ima ratni put savjetujem mu da posjeti prvo psihijatra ali i u isto vrijeme da zatraži testiranje na ptsp kod psihologa vjeruj mi jedino na psiho testu koji se sada provodi se može utvrditi ptsp a psihijatar je tu samo da ga liječi, psihijatar nakon tretmana i što mu se upiše šifra F 43/1 što je kronični ptsp daje u svom nalazu mišljenje da pacijent nije sposoban za rad s tim papirom odlazi kod doktora opće prakse koji pravi prijedlog za prijevremenu invalidsku mirovinu na koju se prilaže sva liječnička dokumentacija ali i ratni put, liječnička komisija tada utvrđuje dali je bolest nastala kao posljedica sudjelovanja u domovinskom ratu ako je dobija se status RVI i puna vojna ratna invalidska mirovina a ako ga odbiju dobija braniteljsku ili civilnu invalidsku mirovinu u visini od 2000 kuna ali ima pravo tužbe na Upravni sud RH a ako i tamo ne dobije RVI ostaje na 2000 kuna sve u svemu ako je dragovoljac ide sigurno u mirovinu samo je pitanje koju JER ON JE TO KRVAVO ZARADIO I TO NIJE PRIVILEGIJA !
hrvatskivitez is offline  
Odgovori s citatom