Pogledaj jedan post
Old 10.02.2005., 00:51   #13
ja sam jednom, tražeći posao, naišao i na takav posao...

rekoh, probat ću. odradih i onaj prvi, probni dan.

cijelo vrijeme slušam, analiziram... nagađam i pogađam.

nazirem tehnike dobro mi poznate iz raznih mlm sistema.

i svaki put samom sebi kažem: ajd još vidi hoćeš li i ovo pogoditi. i pravim se blesav.

uglavnom, kad sam uvidio da od ljudi s kojima, kao, vježbam cijelu priču trebam pobrati imena osoba koje ću dalje zvati - dakle, ono što su mi bili govorili da su ti ljudi *samo* za vježbu uopće nije istina - sve mi se zgadilo.

a onda me sljedećeg jutra probudila neka djevojka s ponudama za dodatno zdravstveno osiguranje. i dok sam ju slušao kako se probija kroz forme kojima te tamo tupe, mislio sam - želim li ja da me 9 od 10 ljudi ni ne pokušava ovako obzirno otkantati kao što ću ja sada otkantati nju, nego da me jednostavno otpile nakon pol rečenice i spuste mi slušalicu?

da ne govorim da bih se, zovući ljude na besplatno financijsko savjetovanje, osjećao kao zadnje smeće od prodavača rabljenih automobila...

... što je bio sljedeći razgovor. ovi su pak dali oglas na burzu.
sve mi je bilo jasno kad je tip počeo objašnjavati strukturu.
i onda kad me, jer sam došao s burze, htio uzeti kao svojeg. ali bez da mi to veliu facu.
kad mi je počeo braniti mlm, sve mi je bilo jasno.
da ne govorimo o tome da nas je otvoreno ohrabrivao da lažemo u plavom oglasniku da osobno prodajemo auto, kako bi nam oglasi bili besplatni.

odbijam raditi za firmu koja svoju djelatnost zasniva na prevari... osim ako nije marketinška, u kojem slučaju to ionako svi znaju.

ubrzo sam našao posao kao prevoditelj; puno poštenija lova.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom