Pogledaj jedan post
Old 26.03.2013., 01:21   #24
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@monster12 - ovisi što imaš na raspolaganju u kućnoj apoteci, neki antibiotski prašak ili kremu. Tyrosur prašak, na primjer, kupiš u ljekarni bez recepta, mala kutijica od 5 g, nije skup, traje godinama, i dobro ga je imati pri ruci za takve slučajeve.

jesi li siguran da u posjekotini nije ništa ostalo? ovo mi izgleda kao da imaš neko strano tijelo unutra.

ako ti se to ne smiri, nego se crvenilo počne širiti, bol se pojača, osjećaš toplinu u tom prstu, ili dođe do oticanja prsta - idi liječniku. trebat ćeš dobiti antibiotike.

...
Ma stvar je sto nisam obracao paznju puno jer ogrebotina nije bila ni 0.5 cm, ne znam ni kako sam se porezao, nesto sam nosao na poslu, premjestao nesto u kancelariji i onda samo vidio da ima malo krvi na prstu. Mislim da je bila neka crna tockica unutra i cak sam to pokusao par puta istisnuti pa vjerujem da je to uzrokovalo infekciju, ruke su mozda bile prljave, nokti.

Ukljucio sam sam sebi antibiotike, u uputama za Almacin kaze da je protiv infekcija koze pa cu piti veceras i sutra u nadi da ce proci.


Jesu li inace ovakve infekcije uobicajene ? Meni je prvi put u zivotu da mi se desi a znao sam se porezati milion puta i to ozbiljne i duboke posjekotine pa rana samo zaraste bez da dezinfikujem ili bilo sto uradim.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom