Pogledaj jedan post
Old 19.02.2007., 20:46   #17
Smile EVO OVAKO...

Dakle,radi se o nekim malim grumencicima,nisu sluzavi,strukturom i velicinom izgledaju kao spice iz nara oliti ga morskog sipka,nisu spojeni i slijepljeni vec pojedinacni,blago prozirni do prozirno bjelkasti.
S obzirom na sliku onih kefirovih kristalica dalo bi se zakljuciti da nisu ista stvar,jer su kefirovi bijeli i grumenasti dok su ovi zrnati.
Davno sam ih pila,dok sam bila dijete,i okus im nije bio los.

2 Delija:
-Kavkaski kristali je naziv pod kojim sam ih ja dobila,tko im ga je dao ja sigurno neznam ali ja ih nikako nebi kristalima nazvala jer doista djeluju kao gljivice.Da zivi organizam su,je se nakon 2 dana stajanja i fermentacije u vodi doslovno razmnoze za 2 jusne zlice.

2 D@d@:
-U pravu si sto se tice dijeljenja,jer kada se dobije 12 zlica ,a to je nakon 6 dana,dijele se u 2 tegle ili staklenke od 2 litre po 6 zlica u svaku.Na tu kolicinu se stavljaju 4 zlice secera i 1 prepolovljeni limun i 2 litre vode.Zelim napomeniti da se nikako ne smije dodirivati i "obradjivati" metalnim predmetima jer im to skodi i od toga valjda umiru .

DA RADI SE O TIBICOSU...i tocno tako izgleda http://en.wikipedia.org/wiki/Tibicos

Navodno lijece i sprjecavaju probleme kao sto su,zatvor,unutarnji cir,zivcanih problema,astme,skleroze,ureje,tlaka,anemije i leukemije,tegoba zeludca,alergija ,ekcema,akutne upale jetre i bubrega...

Ako u sastavu doista imaju LGG onda i je logicno da lijece bar tegobe zeludca i probavnog trakta.Navodno i reguliraju tjelesnu tezinu jer sam cula da su dobre kod vodjenja dijeta radi prociscavanja organizma.Mislim da cu ih probat pa ce mo vidjeti kako djeluju i da nemam sto izgubiti
Inace hvala svima sta ste me shvatili ozbiljno,heh
DixieJone is offline  
Odgovori s citatom