Pogledaj jedan post
Old 15.06.2005., 21:17   #20
Quote:
MaxB kaže:
Krivo te shvatih - da, i meni su te reklame super.

A jeste vidli onaj omegol? Vec valjda i vrapci na krovu znaju da smo uglavnom svi mi (osim mozda Dalmatinaca) overdozirani Omega-6 masnim kiselinama. Na Omegolu pise "Povoljan omjer Omega 3 i omega 6 masnih kiselina", a kad pogledas sastav, vidis da ima 7 puta vise omega 6 nego omega-3 kiselina! Sad ne znam jel sam ja to krivo vidio ili ovi zbilja rade takvo sr*nje i pokusavaju ga prodati pod zdravu hranu...
Malo si pomješal 3 i 6 ..

Sva ulja koja koristimo u kuhinji su biljnog porijekla (obično suncokretovo ili uljene repice) i ona sadrže Omegu-6, tako da smo dovoljno opskrbljeni s tom esencijalnom masnom kiselinom.

Glavni izvor Omege-3 su pojedine morske ribe i plodovi mora koji se ne koriste tako često u prehrani. Razlozi leže u većoj cijeni kvalitetne ribe, zahtijevnijoj pripremi, a mnogi ljudi jednostavno više vole okus mesa ili sira. Da biste tijelo opskrbili s dovoljnom količinom Omega-3 morate najmanje tri puta tjedno jesti punomasnu plavu ribe ili plodove mora. U Japanu svaka majka i trudnica uzima Omega 3.

ps: Dotični "Omegol" nisam još vidjel pa me zanima o kakvom omjeru pričaš ?
hummer is offline  
Odgovori s citatom