Pogledaj jedan post
Old 01.07.2011., 22:37   #99
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne shvaćam zbog čega bi se državne institucije trebale baviti osobama koje smatraju KC nazadnom.
Glede stajališta crkve, na religiji je otvoren jako interesantan topic, gdje pokretač teme nabraja službene stavove crkve, s kojima se po mom mišljenju većina ljudi koji sebe smatraju katolicima sigurno ne bi složila:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=34509086&postcount=1
Pitanje je koliko ljudi ovdje na politici koji sebe smatraju katolicima uopće zna što se sve ne smije. I koliko ljudi spomenuti spisak (iskreno) smatra nazadnim.
Ti si nas uputio na tekst. Želiš o tome raspravljati kao da je taj tekst aksiom, i da iz toga samo izvodimo poučke.
Katolik sam. Odrasla sam u takvoj obitelji, gdje se gotovo svaki dan za stolom raspravljalo o različitim temama. Spaki put se dotaknulo pitanje morala, a onda i religije. Tata je bio pravi katolik, sa vilikim znanjem iz tog područja, a imao je zavidnu logiku. Taj moj tata bi mi govorio, kada bih putovala negdje gdje nema katoličke crkve, da odem na misu u bilo koju drugu kršćansku crkvu. Kada je tata radio u Srbiji onda je bio svake nedjelje na misi u pravoslavnoj crkvi. Ne grijeh, nego preporuka.
Inače grijeh je tako široka tema, kao i praštanje istih, da se bojim da mu ovaj forum nije dorastao.
rama is offline