Pogledaj jedan post
Old 15.11.2017., 00:40   #43
Quote:
MrkvaSlavonska kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da sam skupina 1-2-3? Sigurno nisam ljubitelj putovanja i razgledanja mjesta gdje drugi ljudi žive. Sigurno čeznem za životom na jednom mjestu, za stabilnim poslom, mirom... I želim porodicu. Ne želim brinuti da li će ih netko nazivati Česima ili Filipincima, kosookima ili crncima ili mulatima. Želim da u mojoj porodici ljudi vide ljude. Toga u RH nema već 30 godina. Nažalost. Zato se nikad više ne vraćam.

I žao mi je zbog toga. Jako.

Idem sad malo plakati. Sry...
ti uopće ne možeš zamisliti koliko je meni bolno čitati ovakav životopis! I doslovno ostajem bez zraka kada pomislim koliko je ljudi poput tebe iz istih razloga otišlo.

Quote:
MrkvaSlavonska kaže: Pogledaj post
Bilo kako bilo, trebam mali savjet. Naime, često pitanje koje mi se postavlja na razgovoru za posao je onaj famozni "razlog odlaska iz prethodne firme"... Što reći? Kad kažem istinu, ljudi jednostavno ne vjeruju, lagati ne znam, ne volim i jednostavno ne prakticiram. Otišao jer mi nisu isplatili plaću 6 mjeseci, pa sam skoro umro od gladi? Nakon 14 sati dnevno, 6 dana u tjednu nisam imao snage probuditi se ujutro da bih došao na posao? Kako prezentirati prethodne poslove da ne lažem a da ne kažem prave razloge? Može li se to uopće?

Još jednom hvala svima i puno sreće!
Reci istinu, počni riječima "znam da je teško vjerovati da se danas u Europi dešavaju takve situacije, ali nisam mogao više raditi bez plaće 6 mjeseci jer nisam imao više od čega živjeti ..."

Nadam se da ćeš nam za koji mjesec natipkati update s dobrim vijestima i opisati kako ti je dobro, a to ti najiskrenije želim.
Donata is offline