Pogledaj jedan post
Old 14.07.2013., 04:12   #4
Quote:
Pseudopod kaže: Pogledaj post
Feminizam je izgubio bitku.
Ja mislim upravo suprotno i mislim da je dobro da je tako. Naime, prvi val feminizma i drugi val feminizma su dobili bitku i do stanovite mjere je dobro da su je dobili. Priča bi trebala biti više manje završena (osim pojedinačnih korekcija tamo gdje treba, ali to će ionako trebati do kraja vremena, to su pojedinačni slučajevi koji nemaju veze s općim stanjem stvari pun) i postoje mnoge važnije bitke. Ovako se samo spama javni sektor i zahtjevaju (!) se neke stvari (pitanje tko je adresat zahtjeva) bez da se promišljanju njihove implikacije. Npr. s jedne strane imaš "slut parade" ili kako se to zove (prva riječ je svakako tu, samo ne znam je li "pride" ili "parade" ili kako već) gdje se žene "ponose što su kurve", a s druge strane ti ne bi smio reći da je neka žena "slut". Mislim, meni osobno je svejedno, nijedna od poznatih mi i bliskih osoba nije tako ništava egzistencija, ali neka mi netko kaže da to nije čista pojmovna shizofrenija. Što sad na kraju, jel se ponosiš što si kurva ili nisi kurva? Jesi li slut ili nisi slut? E da, "slut walk" se to zove, "slut fest" i razne druge stvari. Dokon pop i jariće krsti. Nije ni čudo da su oni Ameri na Vrhovnom sudu u Iowi otišli onda u jedan pak drugi ekstrem. Jer što drugo očekivati u takvom duboko pobrkanom svijetu, u svijetu hipertrofije prava bez odgovornosti itd. itd.? Ja osobno ne bih išao tako daleko kao ovi u Iowi jer je to preširoko (mada nisam ni čitao taj zakon, vrlo je lako moguće da "novinari" kenjaju, još jedna stvar koja ne bi trebala biti njihov posao, ali eto jest, jer se sve izokrenulo, ima već neko vrijeme; "amerikanizacija života" rekao bi Gramsci), ali svakako recimo smatram da bi trebalo biti ilegalno da žene dolaze u nekim ultra kratkim suknjama na posao, osim ako taj posao ne bi bio striperski klub ili prostitucija. Isto bi se onda moglo i odrediti za tipove, da budu ravnopravni, da ne dolazi neukusno odjeven (čitaj, neke kratke hlače za kupanje itsl.) na neki posao koji zahtjeva drugačiji "dress-code". Evo, još jedna od perverzija suvremenog svijeta: na posao možeš doći odjeven kako želiš, ali na feštama i raznim "zabavama" imaš "tematski" dress-code. Čovjek bi se htio ići zabaviti, ali ne, on mora doma gubiti vrijeme smišljajući kako će se "tematski" odjenuti, hi-hi to je baš zabavno, hi-hi. Da ne spominjemo da nisu svi obijesni retardi koji imaju pune ormare odjeće koje će odjenuti jednom u životu... I da ne žele svi biti. I kupovati odjeću za jednu zgodu koja je banalna (vjenčanje se ne bi trebalo računati jer bi ono trebalo biti jednom u životu, za razliku od fešte gdje se ideš družiti ili šta već i vjenčanje nije banalno; osim možda za neke Amerikance i njima slične, itd.).
Druid is offline  
Odgovori s citatom