Pogledaj jedan post
Old 30.10.2009., 23:36   #83
autorska prava

Može li mi netko reći kako se konkretno štiti autorsko pravo na ideju.
Zanima me kako to funkcionira na našoj,državnoj razini a kako na svjetskoj razini...
Konkretno se radi o slijedećem: Pala mi je na pamet jedna ideja vezana za brandiranje određene namirnice.
Radi se o tome da imam ideju o tome kako tu namirnicu ambalažirati tako da bi je kupci kupili prije nego istu takvu u standardnom izdanju.
Pošto sam si dao truda i provjerio na sve znane i neznane načine da li je igdje upotrebljeno išta slično vezano za tu namirnicu i utvrdio da nije,odlučio sam da ne bi bilo loše zaštititi ideju i pokušati je prodati proizvođačima te namirnice koji bi bili zainteresirani...Budući je priroda namirnice takva da se koristi gotovo svugdje u svijetu,mislim da bi to moglo biti zanimljivo u svjetskim okvirima...Zato me zanima gdje bih još mogao provjeriti da li postoji kakva slična zaštićena ideja i ako nema,kako bih ja svoju mogao zaštititi?
Zauzvrat obećajem cijenjenom auditoriju da će prvi biti obavješteni ako uspijem ideju realizirati,kao i da ću(ako uspijem u naumu)svakome od onih koji to požele sa ovog foruma poslati poštom jedan primjerak besplatno...vaš rem
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom