Pogledaj jedan post
Old 06.03.2010., 19:47   #49
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Moja curka ima sličan problem, isto 6. razred...jedan dječak ju zadnjih mjesec dana vrbalno zlostavlja...i to tako da galami i vrijeđa uvijek pred publikom, fizički ne, osi što joj je bacao torbu po podu...uvrijede su od toga ..."Daj se operi smrdiš" do toga.."šta tu stojiš, makni se, ko te zvao"...ona nije jedina, ali na nju ima najveći pik i tko god mu nešto prigovori kad ju napadne i njega. Prve dan nisam reagirala, ali kad je 3-4 puta došla uplakana rekla sam da ode razrednici što je i učinila...obavljen je razgovor i on je blebnuo prvo što mu je palo na pamet, a to je da svi ti druga njega prvog izazivaju...rekla sam da ako sada ništa nebude drugačije da moramo otići mi roditelji u školu i evo možda se to sljedeći tjedan i dogodi....u školi to sve pripisuju ljubavi...to je razrednica i njoj nasamo u šali spomenula, ali i ona je svjesna da cura nemože dugo ovako. Nemogu vkerovati da ću ići zbog toga u školu raspravljati se s njegovim roditeljima...mislila sam da se to događa nekom drugom...ali nesmijem relativizirati stvar jer ju on ganja i kad se igraju vani i na kraju moram pomoći djetetu...živi jako blizu...dakle zna se...prvo rješavanje s njim, zatim razrednica, nakon toga roditelji, djeca i razrednica i na kraju stručne službe i ravnatelj.
kod mene gotovo ista situacija... sestra ide u šesti razred i neki balonja (mislim, meni je balonja) ide s njom u razred a 3 godine je stariji i maltreitira ju... redovito ju ošamari, udari po glavi, baca joj stvari u smeće... zamisli, klipan 3 godine stariji od nje... i to sam sinoć saznala kad sam poludila jer joj stalno kupujemo školski pribor a isti stalno nestaje... nije nikom rekla jer je razrednica rekla da neće ić na ekskurziju ako ne budu dobri

mislim, znala sam da je "prijateljice" maltretiraju verbalno, ali to se doma nekako još i uspijeva riješiti razgovorom, objasnimo joj da ona nije ružna, da nije glupa i sve ostale gluposti koje joj govore...

idem u srijedu na informacije, vidit ću s razrednicom... no pretpostavljam da je sve uzalud... najviše se bojim toga da se ništa ne dogodi osim da njoj bude gore, da je još više maltretira...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom