Pogledaj jedan post
Old 06.06.2016., 13:46   #61
Quote:
Perfector kaže: Pogledaj post
Bok Porjačice,

Svi su ti lijepo i pametno rekli. Teško da se ima što dodati bez puno potpitanja - da li si jedinica, imaš li vozački ispit, da l si ikad tražila roditelje nešto za sebe, zašto ultimativno ne uključiš oca u zbivanja???

Tvoja majka se ne može promijeniti bez da osjeti veliku patnju i grižnju savjesti. A ti si preslaba da joj to omogućiš. Koje je rješenje?
- posjedni mater i oca zajedno - ultimativno im reci da si dio obitelji i da za sebe tražiš termin u kući na moru kad oni nisu tamo da provedeš sa svojim dečkom, traži auto, reci da ti treba sad, a ne kad oni odapnu. Napravi listu i svaštanešta traži! Ne zato što ti istinski treba nego da demonstriraš odlunosti i svoje pravo. Ne inzistiraj na odgovoru odmah, digni se i reci da ćeš doći sutra da ti odgovore. Ako imaju savjesti, ona, koja vlada i sve određuje, i on, koji se pravi mutav, kao da mu nisi kćer, neka se grizu i čiste cijelu noć...Možda dožive katarzu i uvide neminovnost da uvaže činjenicu da si odrasla i da je normalno da ono što su stvarali, i ti uživaš, ali onako kako i ti izabereš.
- ako se tu ništa ne promijeni - barem znaš, pokušala si - tada je odstrani iz života, ne zovi, ne čestitaj niti njemu, niti njoj. Znam, bit će ti teško, ali vjeruj, to je jedina terapija koju joj možeš priuštiti.
- To ne mora uspjeti i može trajati tri godine. Ako se slomi u tom periodu, potraži te, zaplače..i zamoli oproštenje, onda kao obitelj imate šanse, ako ne, onda i ne zavrijedi. Što će ti takvi roditelji koji te ne bi potražili tri godine i priznali da su pogriješili? Bitno je da ih tretiraš kao jedan organizam, a ne svakog zasebno. Neka se žderu međusobno. Kad pukne jedan, lakše će i drugi. Što će ti i otac koji se ne usudi za sreću svog djeteta dići glavu, udariti šakom o stol i reći: Dosta!
- I još nešto...Na taj način ćeš vidjeti i da li te je tvoj dječarac vrijedan ili je nedajbože mama u pravu...

Ako želiš stvari dovesti do reda, moraš imati čeličnu snagu i odlučnost.
Znaš, malo me i smeta tvoj dječarac. Liči previše na tvog oca. Nije loše nekad pokazati stav, pa čak i ljutnju u zaštiti voljene osobe, obitelji. Nekako se bojim da se sudbina ne poigra i da te "daleko sutra" ne prebaci, kao i tvoju mamu.

Zapiši danas, i čitaj dok odgajaš svoje dijete...

Puno sreće!
Ja sam tako sjeo i tražio pa sam dobio elegantnu odbijenicu...
Njihova imovina je način iskazivanja snage i moći, oni (ona) time ucjenjuju dijete jer znaju da mogu, to im je oruđe manipulacije.. Neće joj dati ni crno ispod nokta jer joj zamjera, ona se usuđuje proturječiti majci i suprostavlja se obitelji, efekt crne ovce..
Jedini način je da digne pozdrav i ne šljivi ih dva posto, pokaže da se može snaći i bez njihove imovine, novaca i podrške.. Nakon nekog vremena roditelji se zamisle u svojoj samoći, krenu pitanja na što su potrošili život, da li su pogriješili u odgoju, čemu sve i obično se odnos krene poboljšavati.. Svoju imovinu neće odnjeti u grob, opet će ju njoj dati ali eto, ona nema sreću da joj majka unatoč bogatstvu može rješiti stambeno pitanje što je mladim osobama ogromna pomoć u životu..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom