Pogledaj jedan post
Old 02.10.2017., 23:21   #59
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
"...ne tišina, nego mir..."
Odličan opis stanja u obitelji. Mislim da je mir jedna od ključnih stvari. Ljudi mogu biti i glasniji ako im je već temperament takav, a da je opet - mir u duši. Dva mirna i pomirljiva karaktera ne mogu stvoriti onaj opasni nemir u vezi. Pod "pomirljiv" ne mislim da će zašutjeti i poslije noćima patiti, nego da iskreno i s mirom prihvati npr. putovanje u Diznilend.

Sent from my B3-A10 using Tapatalk
Htjela sam naglasiti da nije bila u kući atmosfera kao na karminama. Bilo ih je 6 (braće i sestara) i naravno da je bila buka i bilo je zabavno, ali nije bilo povišenih tonova. Jednostavno nisu takvi.

Upravo ovo što kažeš. Ako ne reagiram, ne znači da se u sebi grizem. Jednostavno mi neka burna reakcija ne dođe kao prirodna, kad je ljutnja u pitanju. Ali zato sam u stanju skoro izazvati prometnu jer počnem veselo cičati i poskakivati na mjestu kad vidim srnu i male Bambije

Mislim da se sve može iskomunicirati bez vike i dernjave. S tim da ne mislim da je lako uopće sam osvjestiti što te muči i još naučiti to što te muči (ako si uopće ispravno procijenio) izverbalizirati da ne zvuči kao napad i optuživanje, ali opet da ne zvuči kao da ti je svejedno. To je vještina koju čitav život učiš.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom