Pogledaj jedan post
Old 17.05.2007., 22:03   #65
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post

Može se jednostavno niti ne podizati sudske pozive, prvi stiže u pravilu 6 mj od dana počinjenja prekršaja, drugi nakon još 5 mj a treći kada je već postupak u relativnoj zastari.
U slučaju neke nepovoljnosti ili ako se podigne sudski poziv treba se jednostavno ispričati za nedolazak pismenim putem i to u pravilu pola sata prije ročišta da nestignu u roku od dva tjedna zakazati novo

Nakon proteka 12 mj od dana prekršaja potrebno je uložiti prigovor zastare i stvar je završena.



jel ti znaš koji su zastarni rokovi ili bubaš bezveze, ka šta se i čini
aj pročitaj još jednom šta si napisa

Usput ja sam pozive za ročište dobila
prvi - 4 miseca nakon prekršaja
drugi - 4 miseca nakon prekršaja
treći i četvrti - misec ipo nakon prekršaja
i onda su odlučili raspisat uhidbeni nalog za mnom jer me nemogu pronać na adresi na kojoj sam prijavljena




Tko nebi za tobom raspisao tolike sudske pozive i uhidbeni nalog kad si toliko nesimpatična
Zastarni rokovi za prekršaje su 12 mj relativna zastara a 24 mj apsolutna. Što ti tu nije jasno?
Neznam zašto si ti tako brzo dobivala te pozive no kako je Prekršajni sud u Zagrebu prekrcat prijavama u pravilu treba 6 mjeseci nakon prekršaja da bi se dobio sudski poziv. Van Zagreba je koliko znam to ide dosta brže jer nema tolike gužve...
Nisu mi poznati detalji tvog slučaja tako da nemogu ništa detaljnije komentirati...
U svakom slučaju prekršajna prijava zbog ZET-a je kuratz i samo ju treba odvući u zastaru...
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom