Pogledaj jedan post
Old 16.01.2012., 09:06   #1
Spajanje prijamnika daljinskog zakljucavanja - pomoc!

Pozdrav. malo podulje objašnjenje, možda malo off topic, ali ovdje mislim da ću prije naći pravi savjet.

Na autu mi je riknulo daljinsko aktiviranje centralnog zakljucavanja. Radi se o Renault Scenicu 1998. (isto kao na Meganeu). Dakle, svi automati, sve brave su ispravne. Žice instalacije su sve su ispravne, samo su mi riknuli prijamnik u autu i emiter u ključu. Dobio sam na poklon novo daljinsko (na bazi radijske frekvencije) - odašiljač (privjesak na ključ) i prijamnik kao kutija koja ide u auto.

Pitanje: kako spojiti na postojeću instelaciju? Originalan prijamnik nalazi se u krovu kod retrovizora i na njega su original spojene tri žice. Daljinsko centralno je bilo najjednostavnije -tj. pri stisku ključa otvaraju se sva vrata, sve brave. Pri ponovnom stisku, sve se zatvaraju i to je to.

Uz ovo novo dolaze i žice za instalaciju, ali ja bih ga ugradio na mjesto starog i pripojio postojeće žice.

međutim, novo daljinsko (prijamnik pločica) ali ima puno više kontakata, jer ima viđše funkcija - opcije posebnog otvaranja prtljažnika, aktivacija male sirene pri otključavanju i paljenje žmigavaca. To mi ništa ne treba. Ja bih samo da otključava i zaključava sve brave odjednom, kao i stari.. i to je to.

Prilažem shemu tog novog zamjenskog centralnog, pa ako tko može pomoći kuda da te 3 postojeće žice spojim?

evo slika:
http://imageshack.us/photo/my-images/339/shemav.jpg/

Hvala unaprijed!!
suskavi is offline  
Odgovori s citatom