Pogledaj jedan post
Old 27.11.2006., 23:46   #20
/

ne znam da li patricija još čita ovo ali eto da kažem što ja činim .naime pankretitis sam prebolio pred 6 mjeseci i očito čudom ostao živ. stanje je bilo prilično ozbiljno tako da ne zunam kome mogu zahvaliti da dans ovo pišem. kako mi se stanje popravlja ( šteta je naravno ostala jer je bila nastupila i nekroza ) želio bih svima u prvome redu reći da ukoliko se strogo pridržavaju savjeta liječnika nema problema. upozorenje sam shvatio ozbiljno i promjenio životne navike ( prije bih rekao nered ) i disciplinirao se s prehranom. kako sam se savjetovao i sa liječnicima kineske medicine u prehrani mi se svela doslovce na par stvari......i funkcionira...paracista od cca8x7 cm sada je manja od 3 com, ja se osjećam izvrsno, krvna slika je i više nego savršena itd. Prehrana je do sada uključivala samo rižu, blitvu, azuki grah, tikvice, juha od povrća ( samo korjenasto povrće koje se beskrajno dugo kuha sa kurkumnom i đimbirom), gusta juha od krumpira, tjestenina bez jaja.....od masnoća jedino male količine maslinovog ulja i gee.Ostalo je bilo zabranjeno. od likeova ne koristim ništa osim controloca i zadnje vrijeme fermental ( nije lijek ) koji mi pomaže da ne budem nadut. Tek odnedavno u prehranu sam ubacio bijelu ribu i light mljiečene proizvode. a da, kruh samo od polubjelog brašna bez kvasca. zapravo patricija možete me pitati sve što vas sa strane prehrane interesira jer vjerujem da ću uskoro funkcionirati doslovce kao da ništa nije bilo . i još da napomenem.....do danas nisu shvatili koji mi je bio uzrok jer niti imam kamence, niti sam danima jeo nešto teško, niti sam danima pio, niti nema virusne infdekcije.....sve u svemu jedan od onih razloga koji kvare statistiku:-).
lionzg is offline  
Odgovori s citatom