Pogledaj jedan post
Old 09.10.2009., 00:14   #100
Vidim da je netko zatražio savjet odrasle osobe koja je izvadila mandule...
Imam 26 godina, prošle godine sam ih vadila....U 8 mjeseci sam imala 10 puta upalu grla, temperatura, bolovi u grlu, mandule crvene, otečene, prekrivene bijelim čepovima, slabost oragnizma...Brisevi pokazali sve ok, AST isto u granicama normale...Ipak, i uz uredno uzimanje terapije (silapen 10 dana, najčešće, makcin, sumamed), stalno mi se upala vraćala...
I onda operacija -u nedjelju navečer primljena u bolnicu, operirana u pon ujutro (opća anestezija, nakon koje sam imala odvratan osjećaj da se nikad neću osvijestit), kući puštena u utorak.
Prvih 5 dana - pakao, ništa osim slatkog čaja nisam stavila u usta...Nisam mogla govorit. Bolovi luđački, osjećala sam se kao da mi je ostalo još pola dana života. Pomagali su mi samo voltaren čepići, od njih bi mi bilo lakše. Šesti dan - poboljšanje, uz voltarene, drastično smanjeni bolovi, progovorila.... Voltarene sam uzimala svakih 8 sati, to se postupno prorijedilo....
Bila sam najstarija od pacijenata, djeci je bilo lakše, brže su se budili iz anestezije, pričali, najmanji su odmah išli kući.
Iz Splita sam, operirana na Firulama, preporučujem najtoplije dr. Velu.
Inače, posjeti su zabranjeni, jer se djeca najčešće rasplaču kad vide roditelje, što može izazvati krvarenje.
Medicinske sestre - dnevna smjena - super, čuvaju bolesnike nakon operacije, dok ne prođe buđenje, svakih 20 min. provjeravaju, donose čaj, tješe, obajšnjavaju...Ali noćna smjena - vještice, pogledale nas jedan put, curici što je bila sa mnom u sobi sam ja dodavala čaj...A kad sam ih pitala da mi daju nešto za smanjenje temperature (koju sam nakon operacije dobila) izderala se jedna vještica na mene, da šta ja mislim, da tko mi je rekao da to tražim (rekle mi sestre iz dnevne smjene), na kraju, pošto nisam mogla govorit, rasplakala sam se od muke, jada i bolova, došla je druga sestra i dala mi voltaren.
Nakon početne muke, tih 5 dana nakon operacije, više nisam imala nikakvu upalu grla, stvarno sam se spasila...Eto, to je moje iskustvo!

Brat kad je bio mali, išao je na vađenje trećeg krajnika, porezali su mu obraz s unutarnje strane, uz nezapamćeni bezobrazluk i bahatost doktora. Taj se krajnik vratio, uz česte upale grla i uha, pa je išao ponovo, nakon 2-3 godine na operaciju, vađenje tonzila i 3. krajnika, ugradnja cjevčica u uši. Tada mu je sve prošlo ok, nije više bio bolestan nikako, a prije toga konstantno. Međutim, kad je išao na vađenje tih cjevčica, dobio je alergijsku reakciju na analgetski sprej kojim su ga poprskali - nesvjestica, dezorjentiranost...Pa je ostao 2-3 dana u bolnici na promatranju, na kraju sve bilo ok.
boba07 is offline  
Odgovori s citatom