Tema: Forex
Pogledaj jedan post
Old 18.01.2010., 21:37   #83
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Prvo, na kojoj platformi trejdaš, valuta kuna? I reci u pipovima koliko uzmeš ne u valuti, lakše je za protumačit. Ništa krivo ne radiš. To se zove scalping(u pravilu scalping se radi u sekundama),ali u današnje vrijeme se scalpingom naziva i npr hvatanje 5-10 pipa u 10-15min. Što bi značilo brzo nutra brzo van. Za takvo trejdanje je spread(razlika između bid i ask) vrlo važan, što manji spread to bolje jer ionako hvataš malo pipova. Ali isto tako je jako rizično, zašto?, prvo-RR je negativan, što znači da je SL NAJČEŠĆE veći od TP jer cijeni treba "mjesta", dakle za dugoročni profit treba imati puno uspiješnih transakcija,drugo-za veliku zaradu "treba" scalpirati() s većom lotažom mimo pravila MM-a.
Ma trenutno samo isprobavam na +500 platformi... Nego pitao sam čisto jer sam vidio (ili je to samo početnička sreća) da od 30-ak otvorenih pozicija 25 puta sam bio u plusu..
Kolika bi po tvome mišljenju mogao biti maksimalni spreading za ovakvu vrstu trgovanja.. I koju platformu preporučuješ ako stvarno krenem s pravim novcem?
Maros is offline  
Odgovori s citatom