Pogledaj jedan post
Old 10.03.2010., 14:31   #43
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ja ovdje nisam spominjala druge osobe u dječjem životu jer ih se tema ni na koji način ne dotiče.
Ti si rekla:

"Mislim da bi roditelji trebali pokazat malo poštovanja prema nastavnicima, učiteljima i suzdržat se od kritiziranja pred djecom. "

Ispričavam se ako sam krivo protumačila, ali meni je to djelovalo kao da se ne smije kritizirati upravo nastavnike.

A ja ne smatram da ih treba tretirati imalo drugačije nego druge ljude. Jednako mi je neprihvatljivo reći: onaj striček na baušteli je glup. (OK, ako striček slini, fućka i dobacuje svinjarije, onda je nepobitna činjenica da je glup. I još ponešto. )

Quote:
Ali isto tako ni od tetaka, stričeva i prodavačica u dućanu ne očekujem da mom djetetu nadopunjuju odgoj, a od učitelja da.
I ja. Ali ako nastavnik nije pravedan ili pogrešno uči djecu, što da radim? Da šutim? Jer tetki, stricu i prodavačici sigurno ne bih. A jednako bih i maloj rekla da dotični nisu bili u pravu.

Quote:
AL čisto da se zna, ja sam malo stroži roditelj i ne dozvoljavam ni sad djeci da manipuliraju svojom okolinom (tj. starijem, malena je stvarno premalena za pokušaje manipulacije
Ja nisam strog roditelj (bar se nadam). Pa svejedno ne dozvoljavam laži i manipulacije. Ali ne dopuštam ni mnoge druge stvari, ne samo svom djetetu. Iako ne vidim što si ovime htjela reći...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom