Tema: e-Dnevnik
Pogledaj jedan post
Old 31.05.2012., 21:25   #4
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nevezano s uvodjenjem ili neuvodjenjem toga...ne shvacam ove razloge. Pa, roditelj je duzan pojaviti se na tim informacijma i roditeljskim sastancima, a ako se ne pojavljuje, onda valjda mozes se po tom pitanju nesto i uciniti...ucitelj/nastavnik/pedagog/CZSR i sl.
Ako se uvede e-imenik, ne znaci to valjda da se sve ovo drugo ukida?
Ja to vidim kao neki dodatak (ne nuzno pozitivan, ali ipak kao dodatak), ne kao unistavanje postojeceg i pretpostavljam da su roditelji i nadalje duzni dolaziti na te informacije...bar par puta godisnje.
Ali su postedjeni dolazenja u nadi da ce cuti nesto novo, a jedino je sto dobiju su ocjene i nista drugo...a njih takvi (mnogi) ionako vec znaju i dolaze bezveze.
Ili sam u krivu?
Ne znam. I ja se pitam. Sada je roditelj dužan pojaviti se u školi. Bojim se da će time ta roditeljska obveza biti smanjena, možda svedena na roditeljske sastanke na kojima nema mogućnosti razgovora o individualnim potrebama i eventualnim problemima djeteta.
Ako ostane zakonska obveza roditelja da barem dva puta godišnje dođe u školu na individualne razgovore, bojim se da to neki neće činiti. Ni do sada mi nije poznat slučaj da je škola prijavila roditelja zbog nedolaženja, no ipak su i oni koje baš ništa ne zanima osim ocjena znali navratiti. Tada bismo iskoristili priliku pa im uz ono što ih jedino zanima rekli i ostalo što smatramo da trebaju znati, raspitali se o drugim stvarima, potaknuli roditelja na nešto... Ovako, neki neće više uopće dolaziti, usprkos obvezi, a škole ih i dalje neće prijavljivati kao ni dosad.
Osobito je to šteta za učenike koji nemaju neke dublje probleme, ali i ne dobivaju što bi mogli. Primjerice ako dijete ima solidne ocjene, uzorno ponašanje, no možda nema razvijene nikakve druge interese, ako osjećamo da je iz nekog razloga nezadovoljno, ako su mu dani ispunjeni ispraznim sadržajima, to nije razlog da aktiviramo socijalnu službu, no razlog je za razgovor s roditeljem...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom