Pogledaj jedan post
Old 30.09.2016., 05:52   #42
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Kod svih vas vidim da ste zapravo razmišljanjem još u prošlom sistemu. Teški socijalizam u glavi.
Svi vi pričate o tome kolika vam je plaća sada a nitko ne priča o tome kakva je dinamika rasta plaće i kakva je perspektiva.
Mene npr. nikad nije bilo briga kolika mi je trenutna plaća. Ono što je mene zanimalo je gdje radim, kako brzo plaća raste i kako to postići.
Moja prva plaća nakon diplome je bila mizernih 3500 kn za inženjerski posao ali to meni nije bilo bitno. Bitno mi je bilo gdje radim i što tamo mogu naučiti. Pažljivim biranjem poslova (promjenio sam ih nekoliko) i skupljanjem znanja na kokretnim poslovima došao sam do toga mi je prosječni rast plaće godišnje oko 100 eura. Jebe se meni za staž a jebe se i poslodavcima za vas staž, to što gledate staž nije bitno. Bitno je ono što znate raditi i koliko to što znate može donijeti poslova i profita. Ja sad imam plaću u rangu mojih kolega koji su 15 godina stariji i isto toliko staža u struci više.
Nikad ni nije zanimalo zapošljavanje u nekoj državnoj instituciji ili još gore, na fakultetu gdje bi istrunuo dok si rekao keks. Te institucije su smrt za intelekt jer gaje vrijednosti prošlog sistema gdje si imao predviđen profesionalni put kojim moraš ići i gdje ovi niži (osvjedočio sam se nebrojeno puta kod mojih kolega koji rade na faksu) moraju doslovce čekati da ovaj iznad njih umre. Fala lijepo, to nije pravac kojim želim ići.
I zato ne razmišljajte da li vam je plaća mala ili velika nego razmišljajte o tome što u trenutnoj firmi možete naučiti u sljedećih godinu dana. Ako je to ništa ili malo - vozi dalje! Pa makar i u nesigurniju firmu i na manju plaću! Ono što poslodavci plaćaju je vaše znanje i sposobnost da napravite nešto konkretno, po mogućnosti samostalno i bez puno mudrovanja. A biti sposoban napraviti nešto konkretno i samostalno nećete lupajući štambilje u nekom državnom uredu ili nekom bivšem socijalističkom mastodontu. Meni su puno puta govorili da što sam lud kad odbijam poslove (a odbio sam neke) u velikim starim bivšim socijalističkim firmama i odlazio u manje privatne za koje nitko nikad nije čuo. Hebiga, bez rizika nema napretka.
I zato zajebite vaše diplomice sa faksa. Ako u roku 5 godina niste nešto kokretno radili i naučili - piši kući propalo, đabe ste studirali i možete do kraja života tu pisati žalopojke kako vam je mala plaća.
to je to.

kad bi nam ovakva razmisljanja postala dominantna bio bi nam raj u drzavi.

ne znam kojih si godina, ali svaka cast
forumhrusername is offline