Pogledaj jedan post
Old 23.02.2010., 21:16   #16
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Pa sa ovim "one unit per tile" sistemom bi zapravo cijela mapa bila kao kopnena borba u Piratsima, čemu poseban ekran?

Za brodove bi me zadovoljilo da mogu napadati unite na obalnim hexovima i u gradovima (s tim da bi ograničio broj napada na npr. 3 po turnu, ne bi bilo u redu da razarač može 9x pucati u jednom napadu ), te artiljerijski napad preko 2 (ili 3) hexa...kad smo već kod artiljerije sviđao mi se koncept iz PG gdje ako napadaš unit koji je u dometu artijerije dobiješ prvo po tamburi malo baražne vatre, ne bi se bunio da tak nekaj uvedu.

Unit promotionse bi isto trebalo malo srediti, tam je znalo biti čudnih kombinacija sa obsolete promotionsima...možda da se kod apgrejda unita i promotionsi apgrejdaju za taj tip unita...

Kaj te kod aviona smetalo? Nemrem se sad sjetiti ničeg baš lošeg u tom segmentu...
Meni je jedina boljka sa brodovima u četvorci bila da ne se nisu mogli napadati brodovi usidreni u luci. Bombardiranje brodova po kopnenim jedinicama u gradu mi se također ne sviđa. U civ-u jedinica broda predstavlja upravo jedan brod, dok jedinica npr. riflemana predstavlja čitavu diviziju, tako da samo bombardiranje biločega osim infrastrukture po meni nema smisla.
Drukčija je stvar u kopnenoj artiljeriji i u avionima (s kojima također nemam nikakvih problema).
A onaj komentar da kooperacije jedinica u četvorci nije bilo, baš i nije istina, civ IV je u tom pogledu najnaprednija igra u seriji. promotionsi, kolko god bili nesavršeni su po meni donijeli jako puno u kooperativnoj igri i nadmudrivanju sa protivnikom
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom