Pogledaj jedan post
Old 02.09.2011., 18:32   #69
Quote:
brtvitelj kaže: Pogledaj post

Moje "ja" je tu ovako:

Ja želim bit s x jako dugo vremena.
Faktor y, z, q loše utječu na vezu, destabilizirajući ju.
Budući da želim bit s x, maknem y, z i q, jer se time dobiva najveća vjerojatnost održavanja veze i jer time pokazujem trud i volju i NAMJERU da s njom želim biti jako dugo vremena.

Tu je namjera užasno bitna, jer kakvu bih namjeru pokazao kad ne bih eliminirao y, z i q, a ZNAM da loše utječu na moju vezu? Nikakvu namjeru. Namjeru "jebiga, tako je, trajat će koliko će trajat, nije da želim uložit neki trud da to potraje maksimalno moguće".

Nije to gaženje potreba i želja, već potpuno suprotno. Potreba i želja su mi bit s tom djevojkom maksimalno dugo, dakle učinit ću sve u tom smjeru da tako bude. Odlučno i s namjerom. Šta, čak ni to nije "dovoljno alfa"?
Nažalost to sa alfa veze nema.
Primarna "alfa" (mrzim tu riječ )osobina je da budeš vjeran sebi i da potpuno prihvaćaš sebe.
Naravno da svaka žena želi tipa koji je u stanju i radit na sebi i bit sposoban na kompromise.
Ali nijedna normalna žena ne želi tipa koji će želju da s njom bude dugo vremena stavit ispred toga da izgubi sebe u tome.
A ti ne možeš znat koje će jednog dana ona imat hirove, šta će vam život donest i čega ćeš se sve u to ime ti morati odreći jer "destabilizira" vezu.
Ti svoje JA, sve ono što si ti u toj priči stavljaš u potpuno submisivan položaj želji da budeš s njom. To gotovo neizbježno vodi frustracijama i gubljenju sebe.
Znaš onu kako žene ostave tipa koji se u vezi promijeni iako se promijenio u
sve ono što je ona deklarativno htjela? It's true

Malo tužno da ti te osnove nisu jasne

Uostalom, tu se može potegnuti i načelo reciprociteta. Ti ćeš sebi oduzeti varijable y,z i q jer istraživanja kažu da su destabilizatori.
To onda pretpostavlja da i od partnerice očekuješ isto. (ako ne pretpostavlja, onda niste ravnopravni) A šta ako ona nije spremna odreći se npr. šminke jer neko istraživanje pokazuje da je destabilizator veze?
Šta ako to od nje zahtjeva da nema prijateljice, a ona na to nije spremna.

Ne možeš jednostavno nešto nazvati varijablama yzq i isključiti ih. Em postoje drastične razlike između varijabli, uzroka i posljedica varijabli itd.
Negiraš osnove ljudskosti. Ljudi tako ne funkcioniraju.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom